ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Velodyne MicroVee MKII (czarny)

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Velodyne
 • Dostępność: Na zamówienie
 • szt.
 • 5 130,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

MicroVee to najmniejszy kiedykolwiek wyprodukowany przez Velodyne’a subwoofer, lecz gdy tylko usłyszycie jego fenomenalną moc i uderzenie basu pomyślicie, że to największy model.

Niesamowicie mały

Z uwagi na małe gabaryty, subwoofer MicroVee po prostu znika w pomieszczeniu, za wyjątkiem niesamowitego basu który generuje. Będziecie myśleć że przeczy prawom fizyki. Będziecie sobie zadawać pytanie: „Jak coś tak małego może zejść tak nisko, z taką mocą?”

Wzmacniacze cyfrowe

Niezwykle mały rozmiar subwoofera MicroVee, to dopiero początek. Subwoofer ten został wyposażony w najnowszą generację opatentowanego przez Velodyne’a wzmacniacza cyfrowego klasy D, posiadającego system odzyskiwania energii (ERS - Energy Recovery System). Wzmacniacz ten jest w stanie dostarczyć 2000 W mocy dynamicznej, by zagwarantować niezbędne uderzenie dźwięku podczas odtwarzania nawet najbardziej emocjonujących fragmentów nagrań i efektów specjalnych. A przy 1000W mocy ciągłej RMS, MicroVee będzie w stanie reprodukować bas bogaty w szczegóły i tak doskonale zdefiniowany, jak żaden inny subwoofer na rynku w tym zakresie cenowym, bez względu na gabaryty. Wbudowany w MicroVee wzmacniacz ERS charakteryzuje się wydajnością na poziomie 95%, co sprawia, że generuje on minimalne ilości ciepła a przy tym jest bardzo niezawodny. 

Przetworniki liniowe

By zagwarantować poprawną współpracę z tym potężnym wzmacniaczem, Velodyne opracował system trójgłośnikowy. Aktywny przetwornik o średnicy 6.5” posiada aluminiową membranę i podwójną, miedzianą cewkę, która gwarantuje liniową pracę głośnika a także zdolność do przetwarzania ogromnej mocy dostarczanej przez wzmacniacz ERS. Dwa pasywne przetworniki, także o średnicy 6.5” i z aluminiowymi membranami, wspomagają przetwornik aktywny i zostały dostrojone tak, aby móc dostarczać potężną moc, jakiej wymagają współczesne systemy kina domowego. Powyższe, przełomowe rozwiązania technologiczne w kwestii wzmacniacza i przetworników, pozwalają MicroVee dostarczać potężny, doskonale zdefiniowany bas, aż trudny do wyobrażenia wziąwszy pod uwagę obudowę o tak małych gabarytach.

Niski poziom zniekształceń

Stosowany wyłacznie przez Velodyne’a układ ograniczający zniekształcenia Dynamic Drive Control System (DDCS) gwarantuje zwarty, precyzyjny i muzykalny bas, z którego słyną produkty Velodyne’a. DDS to układ aktywny, monitorujący sygnał wejściowy, który na tej podstawie zapewnia liniową pracę przetwornika oraz kontroluje charakterystykę częstotliwościową i poziom zniekształceń. Układ DDCS przyczynia się do zmniejszenia poziomu zniekształceń emitowanych przez subwoofer, do 1/6 poziomu zniekształceń subwooferów konkurencyjnych producentów.Jak wszystkie pozostałe modele subwooferów Velodyne’a, także i MicroVee wyposażono w układ anti-clipping, w celu ograniczenia zniekształceń związanych z przesterowaniem wzmacniacza, a także w funkcję "Subwoofer Direct", która omija wewnętrzną zwrotnicę, w celu zapewnienia optymalnych parametrów brzmieniowych, bez względu na to z jakim systemem muzycznym lub kina domowego przyjdzie mu współpracować.

MicroVee Was zachwyci!

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w budowie najbardziej wyrafinowanych i najbardziej dokładnie brzmiących subwooferów na świecie gwarantuje, że MicroVee będzie w stanie bez najmniejszych problemów dostarczyć mnóstwo wrażeń w obcowaniu z kinem domowym oraz oddać najbardziej skomplikowane rytmy ulubionych nagrań muzycznych, a wszystko to opakowane w miniaturową obudowę, która z łatwością zniknie w waszym pomieszczeniu odsłuchowym.

Właściwości

 • Jeden przetwornik aktywny o średnicy 6.5" (5" średnica tłoka)
 • Dwa pasywne radiatory o średnicy 6.5" (5" średnica tłoka)
 • Najmniejszy, kiedykolwiek wyprodukowany subwoofer Velodyne – 22,9 x 22,9 x 24,4 cm (WSG)
 • Układ Cyfrowej Dynamiki (Dynamic Drive Control) minimalizujący zniekształcenia
 • Opatentowany wzmacniacz z układem odzyskiwania energii (2000 W mocy dynamicznej)
 • Masywny układ magnetyczny (1,81 kg)
 • Dwuwarstwowa cewka miedziana o średnicy 2"
 • Obudowa wykonana tłoczonego aluminium, posiadająca liczne użebrowania, odprowadzająca ciepło nagromadzone wewnątrz obudowy

Dane techniczne:

Model Wi-Q 10
czarny, winyl
Wi-Q 12
czarny, winyl
Głośnik(i) 10” (24.5 cm) promieniujący do przodu
(8.2” średnica tłoka)
12” (30.5 cm) promieniujący do przodu
(9.7” średnica tłoka)
Wzmacniacz 195 W RMS
390 W Moc dynamiczna
225 W RMS
450 W Moc dynamiczna
Obudowa Przetworniki o długim skoku membrany,
port promieniujący w dół
Przetworniki o długim skoku membrany,
port promieniujący w dół
Pasmo przenoszenia 28-120 Hz +/- 3 dB 25-120 Hz +/- 3 dB
Membrana Włókno powlekane Włókno powlekane
Wymiary (W,S,G) 44 x 38.7 x 43.2 cm 46.8 x 41.6 x 45.7 cm
Waga brutto 18,2 kg 20,5 kg

 

Cewka 2" miedziana, dwuwarstwowa
Zwrotnica górno-przepustowa 80 Hz, 6 dB na oktawę
Zwrotnica dolno-przepustowa 40 Hz – 135 Hz regulowana
(12 dB na oktawę, ostatecznie 24 dB)
Wyjścia Złocone, niskopoziomowe liniowe RCA
Niklowane, wysokopoziomowe głośnikowe
Wejścia Bezprzewodowe o zasięgu do 12 metrów
Złocone, niskopoziomowe liniowe RCA
Niklowane, wysokopoziomowe głośnikowe
Faza cyfrowa 0, 90, 180, 270 stopni
Układ Auto On/Off Tak
Zdejmowana maskownica Tak
Wyświetlacz LED Tak
Akcesoria Mikrofon, stojak do mikrofonu, pilot zdalnego sterowania, nadajnik bezprzewodowy z wejściem RCA, zasilacz, baterie
Gwarancja Dwa lata