ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Usher S-520 Piano

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Usher
  • Dostępność: W magazynie
  • para
  • 2 300,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue
System: dwudrożny, podstawkowy
głośnik wysokotonowy 1” (UA025-10)
głośnik średnio-niskotonowy 5” (KSW2-5029B)
Skuteczność 86 dB/1W/1m
Impedancja nominalna
Pasmo przenoszenia 52 Hz - 20 kHz (-3dB)
Moc 50 W
Częstotliwość podziału zwrotnicy 2.0 kHz
Waga 7.0 kg
Wymiary 18cm x 26,5cm x 30cm (gł. x szer. x wys.)

Mini monitory USHER S-520 to cud wydajności, jakości i ceny. Żadne inne głośniki Usher nie zdobyły więcej nagród lub większej ilości pochwał recenzentów. Za nieco ponad 1600 złotych za parę, S-520-tki stanowią prawdziwą okazję. Ushery zapewniają bezprecedensową dynamikę i rozdzielczość jak na głośnik tych rozmiarów. Idealnie sprawdzą się zarówno w systemie stereofonicznym jak i wielokanałowym.

 

USHER S-520

Nie jestem w 100% pewny, ale wydaje się, że koherencja i zgodność czasowa kolumn jest tak dobra, że wrzucając do odtwarzacza lepiej nagrane dyski, z lepiej oddanymi relacjami fazowymi mamy zalety takiej prezentacji jak na dłoni. Lekkie ocieplenie i tutaj pozostało, jednak teraz zostało uzupełnione większą otwartością. Patrząc na tak niewielkie konstrukcje zawsze zadajemy sobie pytanie o niskie częstotliwości. 
(..)przy tej cenie Ushery po prostu nie mają wad. Zostają w Redakcji jako kolumny odniesienia do co najmniej 2000 zł.

Wojciech Pacuła,

High Fidelity

 

Zastosowano w nich prolipropylenowe głośniki niskotonowe, miękką kopułkę wysokotonową i wysokiej jakości wykończenie. Głośnik S-520 jest wykonany z grubej płyty MDF pokrytej wysokiej klasy fornirem i zabezpieczonej kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego.

 

Usher S-520

Ciarki przeszły po całym moim ciele, tak jakbym został przetransportowany na koncert Kraftwerk, który miałem okazję oglądać wcześniej tego lata, koncert ten zaczął się tymi samymi dźwiękami.

Robert J. Reina,

Stereophile

 

 

Usher S-520

Ich brzmienie jest anormalnie dobre na tle konkurencji, i to praktycznie we wszystkich jego aspektach. (...) S-520 mogłyby kosztować dwa razy tyle i nadal byłyby bardzo dobre. Za 2000 zł oceniłbym je jako świetne - w mojej opinii konkurowałyby z Eposami M5. A za 1300? To okazja roku! Ich przewaga w dziedzinie brzmienia, jak również jakości wykonania nad innymi kolumnami w przedziale do 1 500 zł jest znacząca. Szkoda nawet czasu na dalsze szukanie faworytów. Dla mnie wybór jest oczywisty. 
I tu pojawia się problem: zabrakło gwiazdek. W punktacji końcowej powinno być ich sześć!

Filip Kulpa,

Audio Video

 

Dodatkową zaletą jest port bass-reflex z wylotem z przodu obudowy. Z tyłu zamontowano cztery solidne terminale głośnikowe z mosiądzu dla konfiguracji bi-wiring i bi-amping i standardowy zestaw mosiężnych jumperów. Głosniki można podłączyć za pomocą widełek oraz wtyków bananowych.

 

Usher B-520

Powiedziałbym, że Ushery S-520 stanowią jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic na rynku audio i kina domowego.

Chris Martens

AVguide

 

Czy wiesz że w Polsce sprzedano blisko 1000 par tych głośników ? Usher S-520 to gwarantowana satysfakcja!