ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Synergistic Research Galileo SX Ethernet

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Na zamówienie
  • sztuka
  • 14 000,00 zł / sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Dodatkowe opcje :

Galileo SX Ethernet +0,5m - 2340zł

Przewód Galileo SX Ethernet został zbudowany wokół całkiem nowego filtra UEF wykorzystującego grafen oraz specjalną technologię UEF rozwiniętą pierwotnie na potrzeby – wielokrotnie nagradzanych - bezpieczników SR BLUE. Filtr ten eliminuje cyfrowy szum poprzez proces indukcyjny, który zachodzi poza ścieżką sygnału. Opracowaliśmy również nowy ekran – UEF Graphene Shield - w którym zastosowano układ siatki UEF Matrix, co znacząco obniża poziom szumów i prowadzi do uzyskania brzmienia z olbrzymią ilością detali, niezrównanej dynamiki i holograficznego wręcz odwzorowania sceny. Unowocześniono również, za pomocą technologii znanej z bezpieczników UEF BLUE, system uziemienia przewodu – UEF Ground Plane. Zaś cały przewód po montażu poddany jest nowemu procesowi kondycjonowania, który dodatkowo poprawia jakość brzmienia i skraca czas wygrzewania przewodu. Zewnętrzny ekran przewodu można połączyć bezpośrednio z uziemieniem lub z opcjonalnym modułem SR Ground Block [w wersji aktywnej lub pasywnej]. Zaś zastosowanie – opracowanych specjalnie dla przewodów Galileo SX – modułów tuningowych, w wersji GOLD lub SILVER, umożliwia zmianę charakterystyki brzmienia przewodu – od detalicznego po płynne i gładkie – oraz jego dopasowanie do wymagań konkretnego systemu.

Komórka UEF

Każdy przewód Galileo SX Ethernet wyposażony jest w filtr UEF drugiej generacji zamknięty w karbonowym cylindrze. Wykonana z czystego srebra, grafenu oraz dielektryków teflonowych i jedwabnych komórka EM bezpośrednio filtruje ekran i jest indukcyjnie związana z sygnałem, z którego eliminuje szum i pozwala informacjom na niczym niezakłócony przepływ między oboma końcami przewodu.

pict1 GalileoUEFEthernetConnectorCloseUp

 

Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF

Pict0 Galileo UEf Bullets

Wybitnie rozdzielcze i muzykalne przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie.

Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.

Technologia Galileo SX Ground Plane

Połączenie zakończeń przewodów Ground Plane z uziemieniem lub opcjonalnym modułem Ground Block pozwala zaangażować się w muzykę w niespotykany dotąd sposób. Technologia Ground Plane zapewnia bowiem bezpośredni mechanizm do usuwania ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na powierzchni przewodów i degradują dźwięk poprzez generację szumu wysokiej częstotliwości. Usłyszenie największej ilości mikrodetali umożliwia zastosowanie opcjonalnego modułu SR Ground Block połączonego z uziemieniem wszystkich przewodów Galileo SX w systemie.

Ekranowanie Matrix Shield z grafenem

Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem.

Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273C] do temperatury ciekłego azotu [-96C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia.

picture Gal IC Cord Close 6

Ekranowanie Matrix Shield powstało, kiedy zaczęliśmy zastanawiać się jak dodatkowo poprawić ekran UEF poprzez zastosowanie technologii powstałej podczas tworzenia bezpieczników BLUE. Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki.

Potem prowadziliśmy – wymagające olbrzymiej cierpliwości – sześciomiesięczne odsłuchy ‘na ślepo’: słuchaliśmy praktycznie identycznych kabli oznaczonych szeregiem przypadkowych cyfr, aby odkryć jaki układ siatki UEF Tech wewnątrz ekranu wywołuje najlepsze odczucia kontrolnej grupy naszych słuchaczy. Oceniając ich reakcje emocjonalne, mogliśmy wybrać taki układ ekranu, który pozwala najlepiej przekazać esencję muzyki. W oparciu o wybrane siatki, w następnym etapie staraliśmy się stworzyć układy jeszcze lepsze.

Dzięki takiej procedurze, końcowa budowa ekranów w niczym nie przypomina niczego, co udało nam się stworzyć wcześniej. Wszystkie nowe ekrany pozwalają nie tylko obniżyć poziom szumów, ale również zapewniają więcej przyjemności podczas odsłuchów.