ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Synergistic Research Galileo SX AC

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Na zamówienie
  • sztuka
  • 29 520,00 zł / sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Dodatkowe opcje :

Galileo SX AC +0,3m - 2460

Tworzenie przewodu zasilającego Galileo SX AC rozpoczęto od dodania wewnętrznej aktywnej komórki EM do układu uziemienia, co po raz pierwszy wykorzystano w przewodzie SR25 [zbudowanym w 25 rocznicę powstania firmy Synergistic Research]. Potem do tej komórki wprowadzono nowy materiał UEF – stworzony na potrzeby bezpieczników SR BLUE.

Doprowadziło to do poprawy wszystkich aspektów działania przewodu, od zmniejszenia poziomu szumu po zwiększenie ilości słyszalnych detali i muzykalności brzmienia. Poprawie uległa również linearność odwzorowania częstotliwości zasilanych komponentów systemu, co przekłada się na lepsze zrównoważenie brzmienia. Z przewodu SR25 wywodzi się również możliwość połączenia komórki EM z opcjonalnym modułem SR Ground Block – w wersji aktywnej lub pasywnej – co dodatkowo poprawia brzmienie systemu.

Następnym krokiem jest udoskonalenie wyprodukowanego w Szwajcarii zasilacza aktywnej komórki EM oraz aktywnego ekranowania poprzez wprowadzenie do niego technologii UEF podchodzącej z bezpieczników SR BLUE. Zmniejsza to, dodatkowo, poziom szumu i prowadzi do większej detaliczności brzmienia. Powiedzieć, że to duża poprawa, będzie niedopowiedzeniem.

Na końcu do nowego przewodu wprowadzono najnowszy układ ekranowania UEF Matrix stworzonego podczas tworzenia przewodu SR25. Pozwala to na największy skok jakości brzmienia rodziny przewodów Galileo SX. Udoskonalenie aktywnego ekranowania i aktywnej komórki EM przez technologię znaną z bezpieczników SR BLUE pozwala na redukcję szumu wprowadzanego przez ekran i uziemienie przy zachowaniu pełnej integralności płynącego przez przewód prądu. Zapewnia to najbardziej niewysilone i otwarte brzmienie spośród wszystkich zbudowanych do tej pory przewodów zasilających Galileo.

Komórka UEF

Każdy przewód zasilający Galileo SX AC wyposażony jest w aktywną komórkę UEF EM, która działa jak mikrokondycjoner PowerCell dla podłączonego komponentu, dostarczając jednocześnie czystą energię do układu aktywnego ekranowania przewodu. Ma to szczególnie korzystny wpływ na systemy obejmujące komponenty cyfrowe [komputerami lub przetwornikami cyfrowo-analogowymi], wzmacniaczami klasy D lub komponenty z zasilaczami impulsowymi.

Karbonowy cylinder obudowy komórki UEF zawiera szwajcarski zaawansowany zasilacz generujący stały prąd podkładu dla aktywnego ekranu i prąd zasilający komórkę EM, co pozwala wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznych zasilaczy i dodatkowych przewodów zasilających. Dodatkową poprawę jakości przynosi wykorzystanie technologii UEF w ekranie przewodu i każdej z jego indywidualnie izolowanych wiązek. Dzięki temu jest to przewód o najniższym poziomie szumów spośród wszystkich dostępnych na rynku.

pict1 GalileoSXCarbonFiber

Technologia Galileo SX Ground Plane

Połączenie zakończeń przewodów Ground Plane z uziemieniem lub opcjonalnym modułem Ground Block pozwala zaangażować się w muzykę w niespotykany dotąd sposób. Technologia Ground Plane zapewnia bowiem bezpośredni mechanizm do usuwania ładunków elektrostatycznych, które gromadzą się na powierzchni przewodów i degradują dźwięk poprzez generację szumu wysokiej częstotliwości. Usłyszenie największej ilości mikrodetali umożliwia zastosowanie opcjonalnego modułu SR Ground Block połączonego z uziemieniem wszystkich przewodów Galileo SX w systemie.

Moduły tuningowe GOLD i SILVER UEF

Wybitnie rozdzielcze i muzykalne przewody Galileo SX wymagały opracowania od podstaw nowych układów strojących. W porównaniu ze starymi konstrukcjami, nowe moduły SILVER pozwalają teraz osiągnąć większą ilość detali i cieplejsze brzmienie. Zaś moduły GOLD wprowadzają do brzmienia jeszcze więcej muzykalności i jedwabistej gładkości z odrobinę większą ilością powietrza.

 

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, po wpięciu w system przewodów Galileo SX rekomendujemy pozostawienie ich nieprzerwanie przez 72-96 godzin bez żadnych manipulacji i dołączania modułów tuningowych. Potem należy posłuchać ich z modułem GOLD a następnie SILVER i wybrać najlepszą opcję.

pict2 GalileoSXDigital AC

10 izolowanych wiązek UEF

Przewód Galileo SX AC zbudowany jest z dziesięciu wiązek przewodzących. Każda z nich jest indywidualnie aktywnie ekranowana z wykorzystaniem szwajcarskiego zasilacza. W każdej zastosowano technologię UEF. Przewodniki umożliwiające przepływ prądu o dużym natężeniu są tu uzupełnione o monofilamenty z czystego srebra otoczone dielektrykiem powietrznym.

Całość jest tworzona ręcznie w naszych kalifornijskich zakładach. Odpowiedni układ wiązek przewodzących zapewnia komponentom audio czysty prąd wolny od szumu i zniekształceń. Zaprojektowane specjalnie  pod kątem urządzeń cyfrowych lub analogowych, nowe przewody zasilające Galileo SX z aktywną technologią UEF wprowadzają do brzmienia ciężar, szybkość i poczucie pełnej kontroli a jednocześnie ciepło i delikatność niezbędne do odtwarzania muzyki pełnej życia.

pict3 Gal SC Cord Close 4

Ekranowanie Matrix Shield z grafenem

Synergistic Research jest pierwszą na świecie firmą, która do budowy przewodów audio zastosowała grafen. Ten niedawno stworzony materiał przewodzący składa się z jednej warstwy atomów węgla. Jedną z najbardziej ekscytujących cech grafenu jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem.

Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273C] do temperatury ciekłego azotu [-96C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia.

Ekranowanie Matrix Shield powstało, kiedy w zaczęto zastanawiać się jak dodatkowo poprawić ekran UEF poprzez zastosowanie technologii powstałej podczas tworzenia bezpieczników BLUE. Odpowiednie ułożenie ekranu UEF w układzie siatki wokół przewodów znacząco obniża poziom szumu i spektakularnie zwiększa muzykalność, subiektywne poczucie przyjemności ze słuchania muzyki.

Potem prowadzili – wymagające olbrzymiej cierpliwości – sześciomiesięczne odsłuchy ‘na ślepo’: słuchali praktycznie identycznych kabli oznaczonych szeregiem przypadkowych cyfr, aby odkryć jaki układ siatki UEF Tech wewnątrz ekranu wywołuje najlepsze odczucia kontrolnej grupy słuchaczy. Oceniając ich reakcje emocjonalne, mogli wybrać taki układ ekranu, który pozwala najlepiej przekazać esencję muzyki.

W oparciu o wybrane siatki, w następnym etapie starali się stworzyć układy jeszcze lepsze. Dzięki takiej procedurze, końcowa budowa ekranów w niczym nie przypomina niczego, co udało w SR się stworzyć wcześniej. Wszystkie nowe ekrany pozwalają nie tylko obniżyć poziom szumów, ale również zapewniają więcej przyjemności podczas odsłuchów.

 

Dane techniczne :

Geometria 5 x nić przewodząca Galileo High Current Silver Matrix 2 generacji

Przewodnik: monokrystaliczne srebro z rdzeniem miedzianym
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: srebrna siatka poddana procesowi Quantum Tunneling
Kierunkowość określana na podstawie odsłuchów przed budową przewodu

Geometria 1 x nić przewodząca Tricon 4 generacji [analogowa]

Przewodnik: Silver Copper Matrix – monokrystaliczny z osobnym przewodem uziemienia z ekranu
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: Technologia Ground Plane
Geometria: Tri-Axial
Kierunkowość określana na podstawie odsłuchów przed budową przewodu

Geometria 3 x nić przewodząca Silver Air String

Przewodnik: Silver Air Sting: monokrystaliczne srebro 99,9999%
Dielektryk: Powietrze [zamknięte]
Ekranowanie: Technologia UEF Ground Plane
Tworzone ręcznie w kalifornijskich zakładach SR

1 aktywna komórka UEF

modyfikowany szwajcarski zasilacz dający prąd podkładu
UEF: z wykorzystaniem grafenu
Dielektryk: PTFE
Ekranowanie: Technologia Ground Plane
Obudowa: karbonowy cylinder

1 x moduł Galileo Black Active Zmniejsza poziom szumu; uzupełnia obwód aktywnego biasu
1 x pasywny moduł tuningowy GOLD UEF Opcjonalne strojenie wprowadzające do brzmienia ciepło i płynność
1 x pasywny moduł tuningowy SILVER Opcjonalne strojenie zwiększające detaliczność i ostrość brzmienia

Konektory

Wejście, USA: 1 x SR G07 Pure Gold
Wejście, międzynardowe: 1 x SR G07 Pure Gold
Wyjście USA: SR Pure Gold IEC 15A i 20A
Wyjście, międzynarodowe: : SR Pure Gold IEC 15A i 20A

Budowa:

Indywidualnie ekranowane wiązki EXP dla poprawy tłumienia wibracji
Ekranowanie Galileo SX Matrix UEF Level 5: konektory, przewody, uziemienie i komórki UEF są pokryte dwoma rodzajami izolatora zawierającego grafen w procesie UEF, co znacząco zmniejsza poziom szumu oraz poprawia transfer sygnału [mniej ziarnistości, więcej ciepła i detali]. Przewodniki i układ masy korzystają również z wywieranego przez UEF efektu tłumienia wibracji.
1 wyprowadzenie do montażu modułu tuningowego Galileo SX [SILVER i GOLD]
1 wyprowadzenie aktywnego układu masy UEF Ground Plane Galileo SX [Black]
Srebrny lut: 4%
Czas ręcznej budowy: 4,5 godziny
Quantum Tunneling: na etapie postprodukcji gotowy przewód poddany jest działaniu prądu 1 mlnV, przez co wewnątrz przewodnika powstają ‘kanały’ ułatwiające pasaż elektronów przez przewód i konektory.
Przewody poddane są również procesowi UEF Blue, który pierwotnie został stworzony na potrzeby bezpieczników SR Blue
Wygrzewanie: pięciodniowy proces w dwóch etapach
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR