ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Synergistic Research Atmosphere X Reference USB

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Synergistic Research
 • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
 • sztuka
 • 4 910,00 zł / sztuka
 • Oblicz_raty_duckblue

Przewód Atmosphere X Reference USB, jak jego mniejszy brat, jest strojony pod kątem uzyskania naturalnej muzykalności brzmienia, którym można cieszyć się przez długie godziny odsłuchów. Nawet Tidal i Spotify brzmią dzięki niemu wręcz doskonale – bez utraty rozdzielczości, szerokości sceny i realizmu. Reference USB od jednego końca do drugiego jest chroniony przez ekran z technologią uziemienia Ground Plane., co zmniejsza poziom szumu. Projekt pozwalający na wykorzystanie modułów tuningowych UEF RED i BLUE pozwala dopasować brzmienie przewodu do wymagań indywidualnego systemu. Moduł BLUE oferuje brzmienie detaliczne, precyzyjne i napowietrzone, moduł RED wprowadza do dźwięku ciepło i płynność. W konstrukcji przewodu Atmosphere X Reference USB zastosowano również ekran UEF z grafenem ułożony w nową matrycę oraz całkowicie nowy przewodnik. Po montażu cały przewód poddany jest nowemu procesowi kondycjonowania, który pierwotnie stworzono na potrzeby doskonałych bezpieczników SR BLUE. Połączenie tych elementów pozwoliło stworzyć przewód sieciowy wyznaczający nowy poziom odniesienia. Oferuje on bowiem niezrównaną rozdzielczość i holograficzną precyzję odwzorowania podczas wolnych od zmęczenia wielogodzinnych odsłuchów ulubionej muzyki.

Quantum Tunneling i kondycjonowanie SR BLUE

Przenieś się wprost na koncert! Przewody Atmosphere X poddane są procesowi kondycjonowania opracowanemu pierwotnie na potrzeby naszych doskonałych bezpieczników SR BLUE. Dzięki niemu przewody są bardziej muzykalne a czas ich wygrzewania jest znacznie krótszy. Nabywca może spędzić więcej czasu na słuchaniu muzyki zamiast czekać na wygrzanie nowych kabli. Każdy przewód jest również poddany działaniu prądu o napięciu 1 mln V w olbrzymiej cewce Tesli. Prąd ten – zastosowany w nowoopracowanym rozkładzie częstotliwości – znacząco poprawia propagację sygnału w przewodzie. Efektem jest przewód osiągający najszerszą możliwą scenę dźwiękową z olbrzymią dynamiką i bogactwem detali.

Ekranowanie Atmosphere X z grafenem, transparencja grubości jednego atomu

Synergistic Research to pierwsza na świecie firma, która zastosowała do budowy przewodów audio grafen, nowy materiał o dużej przewodności, który składa się z czystego węgla ułożonego w warstwę grubości jednego atomu. Linia Atmosphere X podnosi jakość ekranowania wykorzystującego grafen jeszcze wyżej przez ułożenie ekranującej siatki wokół przewodu w układzie zapewniającym jak najlepszą muzykalność i pełen emocji przekaz przy zachowaniu dużej detaliczności brzmienia.

Optymalny układ ekranu został określony podczas długotrwałych testów odsłuchowych. Kilka faktów o grafenie: Jedną z jego najbardziej ekscytujących cech jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273C] do temperatury ciekłego azotu [-96C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia.

Moduły tuningowe Red i Blue UEF

Moduły tuningowe UEF łączą się z ekranem przewodów Atmosphere X i działając poza ścieżką sygnału pozwalają – poprzez zmianę rozkładu rezonansów wewnątrz przewodu - dopasować brzmienie do indywidualnych wymagań. 

Przewody Atmosphere X Reference USB są dostarczane z modułami RED i BLUE UEF.

Charakterystyka brzmieniowa modułów RED UEF:

 • ciepło
 • płynność
 • muzykalność

Charakterystyka brzmieniowa modułów BLUE UEF:

 • detaliczność
 • ostrość obrazowania
 • szczegółowość odwzorowania

SR Ground Block [opcjonalny]

Ekran przewodu Atmosphere X USB może być uziemiony dzięki zastosowaniu przewodu dostarczanego w zestawie. Pozwala to uniknąć wpływu zasilaczy komponentów systemu i obniżyć szum tła.
Aby jeszcze bardziej poprawić jakość brzmienia, możliwe jest połączenie z przewodem dostępnego opcjonalnie modułu SR Ground Block z filtrem UEF Ground Filter.

Możliwe jest połączenie w układ gwiazdy przebiegu masy wszystkich interkonektów i przewodów głośnikowych w systemie z wykorzystaniem aktywnego lub pasywnego modułu Ground Block. Możliwe jest również uziemienie wszystkich komponentów systemu, co znacząco obniża poziom szumu tła i poprawia jakość brzmienia pod względem ilości detali, muzykalności i przejrzystości dźwięku.

 

 

Dane techniczne :

4 x przewodnik Copper Matrix

Przewodnik: miedź 23g
Dielektryk: polietylen
Maksymalna częstotliwość: 500MHz
Ekran: siatka srebro/mylar, technologia Ground Plane, poddany procesowi Quantum Tunneling
Kierunkowość oceniana przed montażem za pomocą odsłuchów
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR

Budowa:

Ekranowanie Atmosphere UEF Matrix Level 2: konektory są pokryte grafenem w procesie UEF, co znacząco zmniejsza poziom szumu oraz poprawia transfer sygnału [mniej ziarnistości, więcej ciepła i detali]. Przewodniki i układ masy korzystają również z wywieranego przez UEF efektu tłumienia wibracji.
Quantum Tunneling: na etapie postprodukcji gotowy przewód poddany jest działaniu prądu 1 mlnV, przez co wewnątrz przewodnika powstają ‘kanały’ ułatwiające pasaż elektronów przez przewód i konektory. Pozwala to na transfer maksymalnej ilości informacji i zapewnia
Przewody poddane są również procesowi UEF Blue, który pierwotnie został stworzony na potrzeby bezpieczników SR Blue
Wyprowadzenie układu masy Ground Plane
1 wyprowadzenie do montażu modułu tuningowego Atmosphere RED i BLUE UEF
Czas ręcznej budowy: 1,5 godziny
Wygrzewanie: pięciodniowy proces w dwóch etapach
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR