ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Synergistic Research Atmosphere X Ethernet

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Synergistic Research
  • Dostępność: Na zamówienie
  • sztuka
  • 3 040,00 zł / sztuka
  • Oblicz_raty_duckblue

Dodatkowe opcje :

Atmosphere X Ethernet +0,5m - 420zł

Przewód Atmosphere X Ethernet jest strojony pod kątem uzyskania naturalnego, muzykalnego brzmienia, które pozwala na przekazanie pełni emocji muzyki i którym można cieszyć się przez długie godziny odsłuchów. Aby to osiągnąć, zastosowano nowy ekran UEF z grafenem oraz nowy proces kondycjonowania przewodów, opracowany pierwotnie na potrzeby doskonałych bezpieczników SR BLUE. Efektem jest najniższy możliwy poziom szumów. Nowy procedura testowania pozwala osiągnąć wybitną muzykalność z charakterystycznymi dla SR wysoką rozdzielczością, holograficznym realizmem i niskim szumem. Nowy przewód zbudowano z wykorzystaniem nowego układu matrycy ekranu oraz przewodników, których układ wybrano podczas długotrwałych testów odsłuchowych. Dzięki temu przewód osiąga niezrównane rozciągnięcie wysokich częstotliwości, jest zawsze muzykalny i nigdy nie męczy brzmieniem. W porównaniu do przewodu sieciowego poprzedniej generacji – Atmosphere X Ethernet Active SE – nowy przewód oferuje niższy poziom szumów, wyższą rozdzielczość i, co najważniejsze, większą satysfakcję z odsłuchów.

Quantum Tunneling i kondycjonowanie SR BLUE

Przenieś się wprost na koncert! Przewody Atmosphere X poddane są procesowi kondycjonowania opracowanemu pierwotnie na potrzeby naszych doskonałych bezpieczników SR BLUE. Dzięki niemu przewody są bardziej muzykalne a czas ich wygrzewania jest znacznie krótszy. Nabywca może spędzić więcej czasu na słuchaniu muzyki zamiast czekać na wygrzanie nowych kabli. Każdy przewód jest również poddany działaniu prądu o napięciu 1 mln V w olbrzymiej cewce Tesli. Prąd ten – zastosowany w nowoopracowanym rozkładzie częstotliwości – znacząco poprawia propagację sygnału w przewodzie. Efektem jest przewód osiągający najszerszą możliwą scenę dźwiękową z olbrzymią dynamiką i bogactwem detali.

Ekranowanie Atmosphere X z grafenem, transparencja grubości jednego atomu

Synergistic Tesearch to pierwsza na świecie firma, która zastosowała do budowy przewodów audio grafen, nowy materiał o dużej przewodności, który składa się z czystego węgla ułożonego w warstwę grubości jednego atomu. 

Linia Atmosphere X podnosi jakość ekranowania wykorzystującego grafen jeszcze wyżej przez ułożenie ekranującej siatki wokół przewodu w układzie zapewniającym jak najlepszą muzykalność i pełen emocji przekaz przy zachowaniu dużej detaliczności brzmienia. Optymalny układ ekranu został określony podczas długotrwałych testów odsłuchowych. Kilka faktów o grafenie: Jedną z jego najbardziej ekscytujących cech jest fakt, że w temperaturze pokojowej jest praktycznie nadprzewodnikiem. Jeśli jednak typowe nadprzewodniki osiągają praktycznie zerową oporność w zakresie od temperatury zera absolutnego [-273°C] do temperatury ciekłego azotu [-96°C], to grafen jest nadprzewodnikiem bez potrzeby chłodzenia.

pict3 ImageForGraphene 43264

SR Ground Block [opcjonalny]

Ekran przewodu Atmosphere X Ethernet może być uziemiony dzięki zastosowaniu przewodu dostarczanego w zestawie. Pozwala to uniknąć wpływu zasilaczy komponentów systemu i obniżyć szum tła. Aby jeszcze bardziej poprawić jakość brzmienia, możliwe jest połączenie z przewodem dostępnego opcjonalnie modułu SR Ground Block z filtrem UEF Ground Filter. Możliwe jest połączenie w układ gwiazdy przebiegu masy wszystkich interkonektów i przewodów głośnikowych w systemie z wykorzystaniem modułów Ground Block. Możliwe jest również uziemienie wszystkich komponentów systemu, co znacząco obniża poziom szumu tła i poprawia jakość brzmienia pod względem ilości detali, muzykalności i przejrzystości dźwięku.

 

Dane techniczne :

8 x UEF CAT 6

Przewodnik: miedź 23g
Dielektryk: polietylen
Maksymalna częstotliwość: 500MHz
Ekran: siatka srebro/mylar, technologia Ground Plane, poddany procesowi Quantum Tunneling
Geometria: 4 skręcone pary
Kierunkowość oceniana przed montażem za pomocą odsłuchów
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR

Budowa:

16 ręcznie zaciskanych połączeń punkt-do-punktu
Ekranowanie Atmosphere UEF Matrix Level 2: konektory są pokryte grafenem w procesie UEF, co znacząco zmniejsza poziom szumu oraz poprawia transfer sygnału [mniej ziarnistości, więcej ciepła i detali]. Przewodniki i układ masy korzystają również z wywieranego przez UEF efektu tłumienia wibracji.
Quantum Tunneling: na etapie postprodukcji gotowy przewód poddany jest działaniu prądu 1 mlnV, przez co wewnątrz przewodnika powstają ‘kanały’ ułatwiające pasaż elektronów przez przewód i konektory. Pozwala to na transfer maksymalnej ilości informacji i zapewnia
Przewody poddane są również procesowi UEF Blue, który pierwotnie został stworzony na potrzeby bezpieczników SR Blue
Wyprowadzenie układu masy Ground Plane
Czas ręcznej budowy: 1,5 godziny
Wygrzewanie: pięciodniowy proces w dwóch etapach
Produkowane ręcznie w kalifornijskich zakładach SR