Symposium Ultra Padz

Pad

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Symposium Acoustics
  • Dostępność: Zapytaj - szybko odpowiadamy Zapytaj - szybko odpowiadamy

  • Historia ceny
  • 1 520,00 zł / komplet
  • komplet
  • Oblicz_raty_duckblue

Ultra Padz są alternatywą dla dużych, pełnowymiarowych platform, pod ciężkimi wzmacniaczami mocy lub innymi urządzeniami, wymagajacymi intensywnego tłumienia i izolacji antywibracyjnej.

Ultra Padz to samodzielne akcesoria antywibracyjne, gwarantujące efektywną kontrolę nad rezonansami i pochłanianiem wibracji (bez typowych problemów występujących przy zastosowaniu konwencjonalnych metod izolacyjnych), pod urządzeniami aktywnymi i pasywnymi. W porównaniu do popularnych, stożkowych akcesoriów izolacyjnych, Ultra Padz są bardziej neutralne brzmieniowo i nie faworyzują jednego podzakresu częstotliwości kosztem innych. Są również bardzo skuteczne w zmniejszaniu powstawania zniekształceń, z uwagi na zdolność do rozpraszania energii mechanicznej komponętu oraz ograniczeniu nowej energii z przeciwnego kierunku, która trafia do urządzenia poprzez jego podstawę. Ultra Padz są również wygodniejsze i bardziej bezpieczne w użytkowaniu, z uwagi na to, że są bardziej stabilne i nie można ich przewrócić.

Ultra Pad to rodzaj miniaturowej platformy Symposium – o wymiarach zaledwie 2" x 3" (5 x 7.6 cm) i grubości 1 5/8" (4.1 cm), której górna i dolna powierzchnia zostały wykonane z wykrawanej laserowo, polerowanej stali nierdzewnej wysokiej jakości. Środek składa się z 3 sprasowanych warstw, z centralną sekcją wykonaną z pianki o grubości 1.5" (3.8 cm), otoczonych winylowym obramowaniem. Warstwa pianki ma taką samą grubość jak w platformach Ultra. Ulra Pad można uznać za „rozszerzoną” wersję Fat Pada, ponieważ jest identyczny, z wyjątkiem zwiększonej grubości środkowej warstwy z pianki.

Zastosowanie i funkcjonalność
Ultra Padz są pożądane w sytuacjach, w których użycie pełnowymiarowej platformy antywibracyjnej jest niepraktyczne. Ich wysokość wynosząca 1 5/8" (4.1 cm) jest wystarczająco duża, by przewyższyć nawet najdłuższe stosowane pod urządzeniami nóżki. Mogą być umieszczone bezpośrednio pod obudową urządzenia lub pod kolcami lub innymi akcesoriami kulowymi w celu zwieszenia skuteczności działania tych akcesoriów.

Ultra Padz umieszczone bezpośrednio pod obudową, pochłaniają energię mechaniczną ze struktury urządzenia zamieniają ją na energię cieplną. Zapewniają nierezonujące i niepodatne mechanicznie połączenie z podłożem, które jednocześnie dwukierunkowo rozprasza pochłanianą energię (emitowaną ze strony podłoża i urządzenia) zamieniając ją na ciepło (istotna cecha, odróżniająca Ultra Padz od zwykłych nóżek), Ultra Padz stanowią skuteczną i pozbawioną rezonansów izolację w paśmie od średniego zakresu częstotliwości, aż po granicę słyszalności.

Ultra Padz zapewniają również izolację od wibracji pochodzących od powierzchni znajdujących się pod urządzeniem, takich jak podłoga czy półka stolika. Są bardzo efektywne w przypadku zastosowania ich pod zestawami głośnikowymi i wydajnie obniżają ogólny poziom zniekształceń, redukując zniekształcenia intermodulacyjne, powstałe w wyniku odbicia energii mechanicznej generowanej przez przetworniki od obudowy wewnątrz zestawów.

Idealne w przypadku urządzeń ustawianych w stos!
Ultra Padz są idealne w przypadku, gdy urządzenia ustawiane są jedne na drugim w stos; gdy wygoda lub ilość posiadanego miejsca nie pozwalają na inne ustawienia. Ultra Padz są wówczas znakomitym rozwiązaniem tłumiącym i izolującym dla urządzeń, które stoją jedne na drugich na wbudowanych weń nóżkach. Umieszczenie Ultra Padz pomiędzy urządzeniami sprawia, że jednocześnie tłumią one obydwa urządzenia oraz izolują wzajemnie od siebie, przyczyniając się do poprawy rezultatów brzmieniowych.

Jakiego efeketu brzmieniowego można oczekiwać?
Prawidłowe użycie Ultra Padz, niezależnie czy pod kolcami, nóżkami urządzeń czy też bezpośrednio pod urządzeniami, zapewnia lepsze tłumienie; bardziej czarne i ciche tło dźwiękowe charakteryzujące się mniejszą ilością szumu; mniej agresywne i mniej mechaniczne zakresy wyższej średnicy oraz tonów wysokich (jest to spowodowane obniżeniem szumu w urządzeniach elektronicznych) oraz lepszym przetwarzaniem basu, większym bogactwem składowych harmonicznych, lepszą separacją instrumentów oraz wreszcie szerszą sceną muzyczną z lepiej zaznaczoną rozdzielczością transjentów.