ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Symposium Acoustics Point Pods

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Symposium Acoustics
  • Dostępność: 2-3 dni robocze
  • kpl.
  • 900,00 zł / kpl.
  • Oblicz_raty_duckblue

Stopki

Wprowadzenie

 

Point Pods są przystępnym rozwiązaniem na doposażenie komponentów w efektywne, poprawiające funkcjonowanie urządzenie kontroli wibracji.


Opis

 

Point Pod jest smukłą, mini-platformą Symposium i mierzy jedynie 2’’x 3’’ (5 x 7,6cm), przy grubości 0.315’’ (8mm). Górę i spód stanowią tutaj warstwy ręcznie wykonanej, polerowanej stali nierdzewnej, a wewnątrz umieszczono trzy odrębne warstwy specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, które wytłumiają i absorbują energię mechaniczną z minimalnym odbiciem i charakterystyką zwłoki czasowej.

Point Pod Quad

Każdy, kto interesował się high end audio, był wcześniej czy później zakochany w głośnikach Quad ESl 57 – pierwszych komercyjnie dostępnych, pełnozakresowych elektrostatach (wypuszczonych w 1957r.). Pomimo faktu, że ten klasyczny głośnik może być uważany za konstrukcję posiadającą pewne ograniczenia wobec nowoczesnych standardów, jego zalety były (i ciągle są) tak wybitne, że pozostaje on wciąż użytkowanym klasykiem, będącym w posiadaniu swoich zatwardziałych zwolenników. Prowokując sprowadzenie na siebie gniewu bogów sprzętu audio, wejdziemy na solidny konar i zaryzykujemy stwierdzenie, że skromny zestaw trzech Point Pods, umieszczony pod trzema „nóżkami” nieśmiertelnych kolumn Quad, może przynieść zdumiewającą poprawę klarowności, głębi i ogniskowania, zapewniając efektywniejsze odprowadzenie do podłoża niepożądanej energii mechanicznej. Jeśli posiadacie zestaw Quadów i wciąż kochacie ich słuchać, jesteście sobie winni wypróbowanie Point Pods z Waszymi złotymi (lub z czarną osłoną, jak na zdjęciu) staruszkami.

Point Pods także sprawdzają się z innymi głośnikami, poprawiając ogniskowanie, detale i odwzorowanie basów, począwszy od dużych głośników wolnostojących, na niewielkich podstawkowcach skończywszy.


Zastosowanie

 

Point Pods są idealne do zastosowania przy niewielkich komponentach aktywnych, jak mini-procesory cyfrowe i źródła zasilania lub kolumny głośnikowe. Doskonale się również sprawdzają przy odwróconym ustawieniu Rollerblocków, ponieważ ich powłoka z nierdzewnej stali okazuje się wystarczająco twarda przy bezpośrednim kontakcie z kulką Rollerblocka. Point Pods są najbardziej efektywne, kiedy bezpośrednio stykają się z obudową komponentu. W podstawowym zastosowaniu wykazują efektywność, kiedy są umieszczane pod spodem lub na górze urządzenia – albo w obu miejscach jednocześnie. Wspaniale się również sprawdzają, kiedy większe bądź wyższe urządzenia izolacyjne okazują się nieodpowiednie, czy też niepraktyczne, co ma miejsce np. w szafkach wyposażeniowych z ograniczoną przestrzenią pionową. Są doskonałe przy użyciu na drewnianych podłogach jako podkładki pod kolce i stożki, aby nie niszczyły one powierzchni i mogą być stosowane jednocześnie ze sprzęgami Precision lub Rollerblockami, aby uzyskać całościowo lepszy efekt dźwiękowy, gdyż zapewniają bardziej neutralną podstawę wsparcia. Point Pods bardzo efektywnie współpracują z kolumnami głośnikowymi; w takiej aplikacji poprawiają dźwięk wskutek wytłumienia wibracji obudowy wywołujących zniekształcenia intermodulacyjne zwrotnic głośnikowych.

"Mieliście absolutną rację – Point Pods wspaniale się spisały wytłumiając wibracje i rezonanse obecne w gramofonie ClearAudio! Rezultat: piękna rozdzielczość (bębny brzmią jak bębny, gitary brzmią – cóż - dosłownie jak piękny instrument w rękach mistrza), a bas, wow, to nie jest już przepełniony i hałaśliwy bas, jaki był przedtem, ale bas, który brzmi w głębszy i bardziej zwarty sposób. Przepraszam, że mówię jak dziecko, które właśnie dostało wymarzoną zabawkę."
R.P., Singapore


Ustawienie

 

Point Pods należy używać jako urządzenie wytłumiające przy komponentach z niewielką obudową; okażą się niezwykle efektywne w poprawieniu dynamiki, tonalnego charakteru, etc.