Usher Dancer Mini-X DMD

System:dwudrożny, podstawkowy głośnik wysokotonowy Diamond DMD 1.25"

głośnik średnio-niskotonowy 7" (8948A)

Skuteczność 87 dB/1W/1m

Impedancja nominalna 8Ω/

Pasmo przenoszenia(-3 dB): 41 Hz ~ 40 kHz

Moc 100 W

Częstotliwość podziału zwrotnicy 2,3 kHz Waga 15,5 kg

Wymiary 26 cm x 37 cm x 43.5 cm

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Usher
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
  • 15 390,00 zł / para
  • para
  • Oblicz_raty_duckblue

Od roku 2007, wielokrotnie nagradzany głośnik Usher’a - BE-718, jest uznawany za jeden z najlepszych dostępnych obecnie na rynku głośników bez względu na cenę. Nowy Mini-X wykorzystuje świetną reputację swojego poprzednika – co więcej, wynosi ją na jeszcze wyższy poziom. Mini-X dzieli swoje zaokrąglone kształty z większymi braćmi, a jego gładkie linie i bardziej przyjazne rozmiary zaprojektowano w taki sposób, aby produkt stanowił elegancki dodatek do wszystkich pomieszczeń, dużych i małych.

 

Pod względem konstrukcji Mini-X stanowi krok naprzód. Grubość ścianek bocznych oraz przegrody frontowej została zwiększona odpowiednio do 25mm i 50mm. 

 

Co więcej nowa, składająca się z odrębnych elementów obudowa, została związana specjalnym, głęboko penetrującym rodzajem kleju, który tworzy wielowarstwową strukturę radykalnie zmniejszającą rezonanse własne konstrukcji.

 

USHER AUDIO DANCER MINI-X DIAMOND

Sądzę, że główną rzeczą, jakiej projektant musi uniknąć, tworząc mały głośnik, jest podbicie wyższego basu, w celu sztucznego wyeksponowania niższych rejestrów i z pewnością Tsai Lien-Shui nie uległ tej pokusie i osiągnął godny podziwu efekt. Bas jest bardzo jednorodny, bez wyżej wspomnianego ‘podbicia’, ale także schodzi zadziwiająco nisko – zapewne to efekt działania szczeliny bass-reflexu. Prawdę mówiąc bardzo niskie częstotliwości były odtwarzane z taką mocą, że obawiałem się iż port może zacząć 
‘gwizdać’ z powodu swojej wąskiej szczeliny, ale bez względu na to, jak mocno podkręcałem gałkę głośności, port zachowywał się przyzwoicie.

Greg Borrowman

Australian Hi-Fi

 

W rezultacie, niskie tony są bardziej rozciągnięte i charakteryzują się większą siłą oraz znacznie lepszym czasem odpowiedzi, niż w konkurencyjnych konstrukcjach o zbliżonych rozmiarach. Wyposażone w sławny, diamentowy głośnik wysokotonowy Usher’a – DMD, głośniki Mini-X reprodukują muzykę w sposób pełen blasku i dokładności. Ciepło muzycznego wykonania jest zaprezentowane precyzyjnie, bez podkolorowań, czy też zbyt wielkiej analityczności, a jednocześnie głośniki zachowują szeroką, holograficzną scenę dźwiękową.

W efekcie otrzymujemy kolejny wyśmienicie zaprojektowany i wykonany produkt firmy USHER, charakteryzujący się niemal perfekcyjną integracją przetworników z obudową, a jednocześnie możemy cieszyć się dźwiękiem przewyższającym inne głośniki podobnej klasy (przy umiarkowanej cenie).