SOtM sCLK-OCX10 - referencyjny zegar wzorcowy 10 Mhz

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: SOtM
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 18 900,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

SOtM sCLK-OCX10 - referencyjny zegar wzorcowy 10 Mhz

sCLK-OCX10 to generator master clock, który wytwarza sygnał 10 MHz najwyższej czystości.

W cyfrowych urządzeniach audio sygnał zegarowy działa jako serce produktu. Zegar o wyższej czystości i precyzji zapewnia dokładniejszą i lepszą jakość dźwięku. Z uwagi na bardzo wysokie koszty produkcji generatory master clock 10Mhz nie są powszechnie używane na pokładzie gotowych urządzenia audio, dlatego oferuje się je jako zewnętrzne urządzenia, które synchronizują się przez wewnętrzny zegar urządzenia.


sCLK-OCX10 to specjalnie zaprojektowany produkt do wysokiej klasy sprzętu audio, który łączy w sobie wszystkie zalety zegarów wzorcowych, które były używane głównie w studiach nagraniowych i wysokiej jakości dźwięku. Może to być najważniejsze urządzenie cyfrowe dla audiofilów, którzy chcą najlepszej jakości dźwięku.

sCLK-OCX10 może być używany z urządzeniami wyposażonymi w złącze BNC dla wejścia zegara głównego. W przypadku produktów SOtM, złącza wejściowe zegara głównego 10 MHz można opcjonalnie dodać do produktów z zainstalowanym sCLK-EX, takich jak sMS-1000SQ, sMS-200ultra, sNH-10G i tX-USBultra, które mogą być używane z sCLK-OCX10.
Wielu audiofilów wie, że sygnał zegarowy to kątowy, kwadratowy sygnał cyfrowy. sCLK-OCX10 wytwarza czystą analogową falę sinusoidalną o częstotliwości 10 MHz w celu uzyskania najlepszej wydajności zegara, ponieważ wytwarza ona znacznie mniej szumów niż popularnie spotykany standard sygnału. Aby zaimplementować tę technologię sCLK-OCX10 składa się wyłącznie z obwodów analogowych, które oparte są na 10-letnim doświadczeniu SOtM. Jest to urządzenie kompletnie inne niż master clocki dostępne na rynku, które generują sygnały zegara cyfrowego pod kątem prostokątnym.

W całym paśmie sCLK-OCX10 wytwarza bardzo delikatny, gładki i naturalny dźwięk bez utraty nieodłącznej energii, jaką posiada każdy instrument, szczególnie w średnich i niskich tonach. Nie boimy się powiedzieć, że poprawa wprowadzana przez sCLK-OCX10 jest bardzo wyraźna i może kojarzyć się z najlepszymi urządzeniami analogowymi.

Master Clock sCLK-OCX10 ma cztery wyjścia 50 Ohm i może być używany jednocześnie z czterema urządzeniami wyposażonymi w wejścia zegarowe BNC. Opcjonalnie istnieje możliwość zamówienia urządzenia z impedancją 75 omów.


Specyfikacja techniczna:

▪ sygnał wyjściowy zegara: 10 MHz
▪ poziom wyjściowy: 13 dBm (2,825 Vp-p przy 50 Ω), ± 2 dBm
▪ typowy szum fazowy (dB / Hz) wewnętrznego OSC:
- 10 Hz: -140>
- 100 Hz: -160>
- 1 KHz: -165>
- 10 KHz: -165>
- 100 KHz: -165>
▪ stabilność temperatury (od 0 do + 50 ℃, Ref: 25 ℃): ± 2E-9
▪ izolowane wszystkie wyjścia zegara
▪ niezwykle niski poziom szumów fazowych
▪ niskoszumowy obwód regulatora
▪ wszystkie wyjścia zegara izolowane
▪ 4x złącze BNC 50Ω (opcjonalnie 75Ω)
▪ wejście zasilania DC:
- napięcie wejściowe: 12 V DC
- tolerancja napięcia: -0,05 V DC, + 0,5 V DC,
- prąd wejściowy: 2A max
▪ środowisko działania:
- temperatura pracy: +10 ~ + 30 ℃
- temperatura przechowywania: 0 ~ + 40 ℃
- wilgotność podczas pracy i przechowywania: 10% ~ 90%
▪ wymiar: 106 x 48 x 245 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
▪ waga: > 1,5 kg