ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Shunyata Research Everest 8000

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Shunyata Research
  • Dostępność: Na zamówienie

Everest 8000 łączy opatentowane rozwiązania wykorzystane w projektach linii Hydra Triton i Typhon oraz najnowocześniejsze technologie stosowane w produktach przeznaczonych na rynek medyczny. Zaczynając od funkcjonalnej formy stojącej wieży po inżynieryjne rozwiązania znajdujące się wewnątrz niej – Everest reprezentuje szczyt aktualnych możliwości wielu dziedzin dzisiejszej nauki i techniki. Usłysz sam, dlaczego Caelin Gabriel – założyciel firmy Shunyata Research – uważa linię Everest za najlepsze dzieło w swojej wieloletniej karierze twórcy jak najcichszych systemów i urządzeń zasilających dla sprzętu wojskowego, medycznego oraz studiów nagraniowych i masteringowych a także systemów audio najwyższej jakości.

Zastosowanie

Everest 8000 to najwyższej klasy dystrybutor zasilania firmy Shunyata Research wyposażony w osiem gniazd wyjściowych. Sześć niezależnych stref izolacji pozwala wykorzystać dystrybutor Everest 8000 w systemach obejmujących źródła cyfrowe i analogowe oraz wzmacniacze dużej mocy. Wszystkie gniazda dostarczają do komponentów systemu najczystszy możliwy prąd a a wyznaczające nowe standardy układy izolacji pozwalają praktycznie wyeliminować interferencje między komponentami.

Wyposażenie i technologie Shunyata Everest 8000

Dystrybutor zasilania Everest 8000 to urządzenie oparte o opatentowane technologie i własne rozwiązania firmy Shunyata Research niedostępne w konkurencyjnych urządzeniach innych marek. Everest dostarcza nieograniczony prąd do wielu komponentów redukując przy tym jednocześnie szum pochodzący z zewnątrz oraz interakcje związane z obecnością szumem generowanym przez same komponenty.

Technologia QR/BB

Opatentowana technologia QR/BB, stworzona oryginalnie dla linii Typhon, sprawia, że urządzenie działa jak magazyn ładunków elektrycznych i posiada zdolność uwalniania mikropulsów prądu, co prowadzi do poprawy zasilania urządzeń przez wzrost natężenia dostarczanego prądu. Everest wykorzystuje technologię QR/BB w stopniu trzy razy większym niż Hydra Denali 6000, co zapewnia niezrównaną, trójwymiarową scenę dźwiękową.

Patent Nr: US 8,658,892 i US 10,031,536

System redukcji szumu CCI

Everest 8000 wykorzystuje układ redukcji szumu pochodzący wprost z urządzeń produkowanych przez medyczną gałąź firmy Shunyata Research CIS. Redukcja zakłóceń wysokoczęstotliwościowych o ponad 60dB i sześć niezależnych stref izolacji wpływają na wyraźną poprawę obrazowania i znaczący wzrost jakości brzmienia zarówno w profesjonalnych studiach nagraniowych jak i w domowych systemach audio.

Dzięki swej budowie, Everest 8000 w żaden sposób nie ogranicza natężenia dostępnego prądu a wręcz przeciwnie: dzięki wykorzystaniu analizy DTCD [Dynamic Transjent Current Delivery] w trakcie jego projektowania uzyskano nieprawdopodobne tempo wzrostu natężenia dostarczanego prądu w krótkim czasie przez każde z ośmiu gniazd. Od najbardziej wymagających prądożernych wzmacniaczy mocy po najbardziej wrażliwe na szum źródła analogowe – Everest 8000 pozwala wszystkim komponentom osiągnąć szczyt możliwości.

Ciągły rozwój: 25 lat nieprzerwanych poszukiwań i badań

Przez ostatnie 25 lat, firma Shunyata Research zyskała reputację czołowego producenta systemów zasilających najwyższej klasy. Czy chodzi o dostarczenie czystego prądu w studiu Jamesa Guthriego podczas remasteringu albumu The Dark Side Of The Moon, czy o niewyobrażalną wcześniej rozdzielczość mapowania serca podczas zabiegów elektrokardiologicznych – rozwiązania proponowane przez firmę Shunyata Research zawsze wyznaczają nowy poziom odniesienia. Wsparty jednogłośnym uznaniem ze strony recenzentów i profesjonalistów, Caelin Gabriel postanowił połączyć doświadczenia zebrane w ciągu 25 lat poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w celu stworzenia jednego, wyjątkowego produktu. Tak powstał dystrybutor zasilania Everest 8000, produkt jaki pojawia się raz na pokolenie. 

Filtr CMode

Zastosowany w nowym dystrybutorze Everest filtr CMode jest prawdziwym przełomem. Umożliwia on bowiem redukcję szumu generowanego przez zniekształcenia współbieżne [common-mode] bez niepożądanej kompresji dynamiki. 

System uziemienia obudowy [CGS, Chassis Ground System]

Technologia CGS, po raz pierwszy zastosowana w Triton v3, osiąga w dystrybutorze Everest nowy poziom redukcji szumu uziemienia. Cztery terminale CGS pozwalają na podłączenie do 12 komponentów audio.

System wspierania ciężkich przewodów zasilających

Everest 8000 wykorzystuje pionową obudowę i system wspierania ciężkich przewodów zasilających zainspirowane przez przełomowy kondycjoner Denali 6000/T, zdobywcę wielu branżowych nagród.

 

 

Dane techniczne :

Maksymalne napięcie 220-240 V AC, nieregulowane
Natężenie prądu – wejście Maksymalne natężenie ciągłe 16A
Natężenie prądu – wyjście Maksymalne natężenie 16A/gniazdo
Supresja transjentu Maksymalny impuls 40000A @ 8/50ms
Ochrona przed przeciążeniem Hydrauliczny wyłącznik elektromagnetyczny
Redukcja szumu Wejście/Wyjście [100kHz – 30MHz] > 50dB redukcji
Strefa/strefa [100kHz – 30MHz] > 60dB redukcji
Okablowanie 8AWG ArNi VTX - magistrala
10AWG ArNi VTX - przewody
Specyfikacja: 600V przy temperaturze pracy do 105°C
Tłumienie zakłóceń Wejście/wyjście > 50dB [100kHz – 30MHz]
Strefa/strefa > 60dB [100kHz – 30MHz]
Gniazda  6 stref izolacji
Wejście: gniazdo 20A na wtyk IEC C19
Wyjścia: 8 gniazd CEE 7/3 (Schuko, na wtyk C15)
Tłumienie wibracji Panele tłumiące wibracje wewnątrz obudowy
Koszyki tłumiące wibracje gniazd
Stopki Shunyata SSF-50
Budowa Obudowa z aluminium i stali
Anodyzowany, szczotkowany panel frontowy
Rozmiary [sz/gł/wys] 20,32 u podstawy x 37,47 z uchwytami na kable x 52,71 cm
Ciężar 16 kg