ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Primaluna ProLogue Premium CD / USB DAC

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Primaluna
 • Dostępność: 2-3 dni robocze
 • szt.
 • 19 230,00 zł / szt.
 • Oblicz_raty_duckblue

      W duchu prawdziwej PrimaLuny, powstał znakomity odtwarzacz CD ProLogue Eight, który rewolucjonizuje branżę audio stosując pierwszy na świecie lampowy układ taktowania zegara: SuperTubeClock™. Wymieniając tranzystorowy oscylator w układzie cyfrowego taktowania zegara na niskoszumną triodę, przyczyniliśmy się do znaczącego obniżenia zniekształceń jiiter wprowadzanych na przetwornik C/A. To z kolei przełożyło się na znaczącą poprawę rozdzielczości, wydobycie szczegółów, a także większą czystość oraz definicję dźwięku w całym zakresie pasma, przy jednoczesnym zachowaniu blasku i muzykalności, których oczekujemy od w pełni lampowego odtwarzacza CD.

Odtwarzacz ProLogue Premium jest konstrukcją w pełni dual-mono, aż do lampowego układu prostowniczego w zasilaczu, opartego o dwie lampy 5AR4 – pierwszą tego typu konstrukcją na świecie pośród odtwarzaczy CD. Układ zasilacza zaczerpnięto z licznie nagradzanego przedwzmacniacza ProLogue Three. Wysokiej klasy rezystory, tranzystory MOSFET oraz kondensatory Solen zapewniają znakomite przenoszenie transjentów, szczegółowość brzmienia i separację kanałów.

Nowej generacji odtwarzacz CD ProLogue Premium, to inżynierski klejnot – odtwarzacz, który ustanawia nowy poziom odniesienia w zakresie odtwarzania muzyki, wyposażony w poniższe usprawnienia w stosunku do przyjętego z uznaniem przez krytykę oryginału:

 • Najwyższej jakości wejście USB pozwala na wykorzystanie komputera, jako urządzenia przechowującego i odtwarzającego muzykę, wraz z zachowaniem wszelkich korzyści, typu playlisty i łatwiejszym dostępem dostępem do całej muzycznej biblioteki. Wejście USB nie było jedynie machinalnie dodaną, kolejną funkcją - inżynierowie PrimaLuny do skutku szukali najlepiej brzmiącego interfejsu USB, jaki był dostępny na rynku. Wybrano złącze hiFace, wytwarzane przez firmę M2Tech, we Włoszech. Jest to taki typ wejścia USB, które zamienia doprowadzony, zaśmiecony zniekształceniami jitter, cyfrowy sygnał USB, na sygnał S/PDIF, co dramatycznie poprawia jego jakość, zanim jeszcze dotrze on do zegara SuperTubeClock. To wejście USB, jest prawdziwym wejściem cyfrowym wysokiej rozdzielczości, więc można odtwarzać poprzez nie pliki w rozdzielczości do 24-bit/192kHz. Więcej informacji na temat opisywanego złącza można znaleźć na stronie producenta - firmy M2Tech.
 • 2 x SuperTubeClock™ - podwójny układ taktowania zegara o ultra niskim poziomie zniekształceń jitter. Stosowany wyłącznie przez PrimaLunę. Dlaczego podwójny ? W celu dalszego dwukrotnego ograniczenia zniekształceń typu jitter!
 • Nowe transformatory zasilające. Masywne transformatory zasilające dual-mono przekładają się na zwiększenie kontroli i szczegółowości dźwięku. Cały odtwarzacz CD waży imponujące 15 kg.
 • Nowy układ wejściowy. Zoptymalizowany pod kątem wykorzystania dwóch lamp 12AU7 na kanał. W połączeniu z ulepszonymi transformatorami zasilającymi w celu dalszego obniżenia zniekształceń, uzyskano spadek zniekształceń o współczynnik 20 przy napięciu wyjściowym powyżej 1V! Zdecydowana poprawa jakości dźwięku.
 • Układ PTP. Jeśli transformator zasilający ulegnie przegrzaniu, układ “Power Transformer Protection” powoduje automatyczne odcięcie zasilania, umożliwiając ostygnięcie wzmacniacza, a następnie resetuje się do stanu wyjściowego.
 • Układ dual-mono, stopień wyjściowy pozbawiony sprzężenia zwrotnego wykorzystujący dwie lampy 12AU7 na kanał.
 • Układ zasilający wyposażony w lampowy stopień prostowniczy, zaadaptowany z przedwzmacniacza ProLogue Three, charakteryzujący się jedenastoma niezależnymi układami stabilizacji napięcia.
 • Układ upsamplowania sygnału SRC4192 24bit/192kHz oraz przetworniki C/A PCM1792 klasy state-of-the-art firmy Burr Brown.
 • Własnego projektu transformatory separujące, służące do odizolowania analogowych i cyfrowych układów zegara przed degradacją sygnału, wpływające na poprawę brzmienia.
 • Jedna para wyjść sygnału analogowego RCA. Jedno koaksjalne i jedno optyczne wyjście cyfrowe.
 • Pięknie wykonany, masywny pilot zdalnego sterowania wykonany ze szczotkowanego i anodyzowanego aluminium.
 • Ręcznie polerowana obudowa, polakierowana na wysoki połysk z czarną lub srebrną ścianką czołową. Łatwa w demontażu osłona lamp w komplecie.
Dane techniczne CD / USB DAC ProLogue Premium:
Napięcie wyjściowe 2.0V +/- 0.5 dB
Pasmo przenoszenia 20Hz-20kHz +/- 0.5 dB
Zniekształcenia i szum poniżej -96dB
Separacja kanałów 90 dB
Dynamika >120 dB
Pobór mocy 50 W
Wymiary 14,5” x 8” x 15.5” – 37 cm x 20 cm x 40 cm (SxWxG)
Waga 33 lbs – 15 kg
Wyjścia analogowe 1 para RCA
Wejście cyfrowe 1 USB 24/192 (technologia M2Tech)
Wyjścia cyfrowe 1 koaksjalne / 1 optyczne
Komplet lamp 4- 12AU7
2- 5AR4