NuPrime DAC-9H (czarny)

Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo/analogowym NuPrime DAC-9H

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: NuPrime
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.
  • 4 995,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem cyfrowo/analogowym NuPrime DAC-9H

Brzmienie DAC-9H to najlepsze w tym segmencie cenowym połączenie: przestrzenności sceny dźwiękowej, potężnej dynamiki i rozdzielczości dźwięku.

DAC-9H zbudowano z wyjątkową dbałością o detale i wyposażono we wszystkie najważniejsze zdobycze technologiczne NuPrime. Począwszy od obwodów analogowych opartych o pojedynczy niskoszumny tranzystor JFET przez przedwzmacniacz oparty o potencjometr drabinkowy z 99 krokami i regulacją o 0.5 decybela. DAC-9H sterowany jest autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci głośności dla każdego źródła.

Producent zastosował w DAC-9H układ scalony NuPrime SRC IC, dzięki któremu sygnały wejściowe są upsamplowane, a następnie przekonwertowywane na docelową częstotliwość próbkowania z ultra niskim poziomem zniekształceń.

Ukłonem w stronę miłośników odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości jest opracowanie rozwiązania, które pozwala na natywne odtwarzanie DSD metodami ASIO2.1 i DoP. DSD jest dekodowany natywnie z tą samą częstotliwością próbkowania co źródło wejściowe.
Sercem systemu DAC-9H jest jeden z najlepszych na świecie 32-bitowych przetworników DAC, AK4490 EQ. W połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi oraz autorskimi rozwiązaniami pozwoliło to stworzyć produkt, który deklasuje konkurencję.

Od modelu DAC-9 urządzenie odróżnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki mocy przekraczającej 1W jest w stanie wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki. Posiada on dwa wyjścia - 3.5mm oraz Pentaconn 4.4mm. Jest to nowy, ujednolicony standard dla zbalansowanego podłączenia słuchawek, który jest coraz częściej wykorzystywany przez producentów sprzętu. Audiofilskiej jakości komponenty oraz zbalansowana budowa zapewniają maksymalną separację kanałów. Dopracowane obwody analogowe sprawiają, że urządzenie oferuje wysoki poziom klarowności dźwięku. Co ciekawe, każde z wyjść oferuje nieco inne brzmienie.
Poprzez wyjście zbalansowane Pentaconn 4.4mm użytkownicy docenią nieskazitelne tło pozbawione szumów. Scena dźwiękowa jest szeroka, natomiast bas wyraźny i mocny. Korzystając z wyjścia słuchawkowego 3.5mm usłyszymy dźwięk neutralny z wyraźnie zarysowanymi średnimi tonami.

Urządzenie posiada komplet wejść cyfrowych, co sprawia, że można go zastosować w praktycznie każdym systemie audio. Mamy do dyspozycji wejście optyczne, koaksjalne, XLR (AES/EBU), USB typu B. Urządzenie posiada również port USB typu A, który umożliwia podłączenie dostępnego opcjonalnie modułu Bluetooth (w celu streamingu muzyki).

NuPrime DAC-9H posiada antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania). Urządzenie dostępne jest w kolorze czarnym oraz srebrnym. Obudowa wykonana została z anodyzowanego aluminium.

Specyfikacja techniczna:
- Wyjście mały jack 3.5mm oraz 4.4mm Pentaconn
- Urządzenie sterowane autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci
- Audiofilski przetwornik DAC AK4490 EQ
- Obsługa sygnału do 384kHz / DSD256
- Moc ciągła (RMS): 1,2W RMS
- Typ: Tranzystorowy
- Procesor sygnału: FPGA
- Zniekształcenia THD: 0.0015%
- Pasmo przenoszenia: 10 - 80.000Hz
- Zasilacz toroidalny
- W pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału audio
- Obwody wejściowe oparte na ultra nisko szumnych tranzystorach JFET
- Przedwzmacniacz z precyzyjnym potencjometrem drabinkowym o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
- Wejście optyczne: 1
- Wyjścia optyczne: 1
- Wejścia koaksjalne: 1
- Wyjścia 2xRCA liniowe: 1
- Wejścia 2xRCA liniowe: 1
- Wyjścia 2xXLR: 1
- Wyjście słuchawkowe: 3.5mm mini jack, 4.4mm Pentaconn Sony
- Wejście AES/EBU
- Zakres dynamiki: 113dB
- Wyjście pre-out: 2xRCA / 2xXLR
- Obsługa ASIO 2.1
- Autorskie sterowniki do systemu Windows
- Obsługa DoP (DSD over PCM)
- Pięć wejść cyfrowych i jedno analogowe
- Antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji
- USB: do 384kHz / DSD256
- Sampling do 32-bitów
- Wejście koaksjalne SPDiF: 44.1KHz, 48KHz, 88.2KHz, 96, 176.4KHz, 192KHz, 352.8KHZ, 384KHz
- Wymiary: WxSxG: 5.5cm x 23.5cm x 28.1cm
- Waga: 2.3kg