Transrotor Jupiter

  • Producent: TransRotor
  • Dostępność: Potwierdź dostępność mailowo lub telefonicznie.

  • Historia ceny
  • 14 900,00 zł / szt.
  • szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Firma Transrotor nieczęsto prezentuje nowe konstrukcje, skupiając się na poprawkach wprowadzanych do już istniejących. Pojawienie się nowych modeli jest więc prawdziwym świętem analogu. Na początku tego roku firma zaprezentowała model Jupiter.

Zastosowano w nim materiały używane przez Transrotora w innych modelach, ale z kilkoma istotnymi zmianami. Ma on inny niż w poprzednich gramofonach kształt podstawy. Wykonana została ona z akrylu i ma kształt zbliżony do owalu. Od strony talerza jest niewidoczna, ponieważ kończy się kilka cm od jego krawędzi. Z akrylu wykonano również kolumnę pod ramię. Od podstawy podzielają ją aluminiowe, polerowane trzpienie.

Nowatorsko potraktowana została sprawa redukcji drgań. Łożysko główne Jupitera, a tym samym talerz, podparte jest bezpośrednio od spodu i styka się z podłożem (np. półką). Odsprzęga go ceramiczna kulka, wspierająca się na aluminiowej podkładce. Pozostałe dwie nóżki są klasyczne dla Transrotora – to nagwintowane trzpienie ze stalowymi kulkami na końcu, wspierające się na aluminiowych podkładkach. Nóżki te są regulowane, co pozwala na ustalenie poziomu. Regulacja jest niezwykle prosta, ponieważ wykonuje się ją kręcąc dużymi gałkami od góry podstawy.

Synchroniczny silnik stawiany jest obok gramofonu, służy do tego specjalny szablon. W korpusie silnika jest dodatkowy przełącznik, którym go włączamy. Prędkość obrotową zmieniamy ręcznie. Zasilanie zapewnia zewnętrzny zasilacz.
Talerz wykonano z aluminium i waży 7 kg. Hydrodynamiczne łożysko zastosowane w Jupiterze znane jest z droższych modeli tego producenta. Ma ono dużą średnicę (60 mm) i pełni rolę sub-talerza. Gramofon przychodzi do nas wraz z zamontowanym ramieniem, modelem TR-800S, o długości 9”. W komplecie znajduje się także, wstępnie skalibrowana, wkładka MM Golrding Elektra.

Producent przewidział wiele upgrade’ów. Wraz z gramofonem zaprojektował specjalną podstawę. To warstwa akrylu z przykręconymi do niej aluminiowymi stopami, które zastępują podkładki pod nóżkami w podstawowej wersji. Silnik ustawiany jest na platformie i chowa się pod obrysem talerza.

Dostępny jest także zupełnie nowy zasilacz Konstant Eins. To pięknie wykonany, ciężki walec z elektroniką sterującą. Ma on obracaną górny fragment, gdzie w wycięciu pojawiają się cyfry ‘0’, 33’ lub ‘45’, w zależności od tego, jaką prędkość obrotową wybierzemy.

 

Standardowy zestaw zawiera:

- Chassis 25-mm polerowany, czarny akryl
- Talerz aluminium z nakładką kompozytową, 7 kg, 60 mm
- Ramię RB-330 9”
- Akcesoria aluminiowy docisk płyty

 

Dane techniczne:

Chassis:
25-mm profilowany akryl, polerowany w kolorze czarnym

Talerz:
aluminium o wysokości 60 mm, z kompozytową nakładką tłumiącą drgania

Wyposażenie:
Ramię RB-330 9”, aluminiowy docisk płyty

Wymiary (szer. x gł. x wys.):
44 x 40 x 16 cm

Waga:
ok. 17 kg