ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Primare

Primare
Pierwsza seria produków firmy Primare ustanowiła standard, obecny w każdym kolejnym modelu. Seria ta została stworzona przez jednego z najleprzych duńskich projektantów Bo Christensen'a .
Jego celem było stworzenie niezwykłego urządzenia hi-fi, który potrafiłoby reprodukować zniewalający dźwięk oraz posiadać niespotykany design, estetyczny i funkcjonalny.
W latach 80. Christensen stworzył serię specializowanych komponentów hi-fi, które cechowały się zniewalającym dźwiękiem, wysoką jakością wykonania i dużymi walorami estetycznymi. Jego seria 900 i seria 200 trwale odmieniła obraz sprzętu hi-fi.
Christensen przeniósł swoje inspirację także do tańszych modeli. Odbyło się to przy współpracy ze szwedzką firmą Xena Audio, znaną ze swoich wcześniejszych marek Copland i QLN. Współpraca pozwoliła na połączenie talentów Bent'a Nielsena z Primare i Lars'a Pedersena z Xeny.
Wizja Neilsena i doświadczenie Pedersena umocniły markę, dzięki czemu stała się rozpoznawalna przez wielu miłośników muzyki i nieskazitelnego designu.
W 1993 roku, w momencie odejścia Bo Christensena, marka Primare była rozpoznawana i doceniana przez rosnącą liczbę w projektanktów, recenzentów i klientów na całym świecie.
W późnych latach 90-tych do zespołu dołączył światowej sławy inżynier Mike Bladelius. Pomógł on Primare w zdobyciu opinii jednej z najbardziej innowacyjnych firm wytwarzających high-endowy sprzęt hi-fi. Projekty Bladeliusa urządzeń cyfrowych i analogowych, komponentów audio i video wzmocniło tą opinie.
Innowacyjna praca zespołu inżynierów i projektanów kierowana przez Larsa Pedersena kontynuuje rozwój produktów firmy Primare. Łącząc nowe umiejętności z wysoką jakością dźwięku i solidnymi obudowami, odznaczających się niezrównaną dbałością o estetykę wykończenia, powstają kolejne skandynawskie komponenty.