Gramofony

Gramofony (adaptery analgowe)to urządzenia do odtwarzania dźwięku zapisanego na płytach gramofonowych. Pierwsze konstrukcje gramofonowe pojawiły się jeszcze w XIX w. i w następnych latach zyskały na jeszcze większej popularności. Dla wielu melomanów posiadanie gramofonu stanowi pewnego rodzaju fundament. W świecie przesyconym sygnałem cyfrowym, powrót do korzeni i odsłuch dźwięku analogowego, pełnego głębi i wyrazistego brzmienia stanowi czystą przyjemność dla naszego ucha.

O czym warto wiedzieć przy wyborze gramofonu? 

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli gramofonów, które różnią się między sobą stylistyką: modele retro, które dodatkowo wyposażone są w tubę pełniącą rolę głośnika oraz nowoczesne prototypy. Przed zakupem warto się zastanowić, czy chcemy manualnie obsługiwać gramofon, ustawiając płytę na talerzu z napędem, a następnie opuszamy ramię i ustawiając igłę na wybranym obszarze płyty. W modelach półautomatycznych stawiamy na kompromis, z jednej strony urządzenie można obsługiwać manualnie, ale w tym przypadku ramię gramofonu po audycji zostanie automatycznie przeniesione z powrotem na stopkę za pomocą mechanizmu „Auto-Return”.

W gramofonach automatycznych znajdziemy dodatkową funkcję „Auto-start”, która automatycznie przechodzi do trybu odtwarzania płyty.

Gramofony, podobnie jak inne urządzenia audio i stereo wymagają dodatkowego wyposażenia takich jak: wkładka, igła, ramię czy przedwzmacniacz.

Moon 810 LP

Moon 810 LP

Przedwzmacniacz gramofonowy
65 990,00 zł
Moon 610 LP

Moon 610 LP

Przedwzmacniacz gramofonowy
41 490,00 zł
Moon 310 LP

Moon 310 LP

Przedwzmacniacz gramofonowy
10 490,00 zł
Moon 110 LP v2

Moon 110 LP v2

Przedwzmacniacz gramofonowy 
2 790,00 zł