ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Albedo

Albedo
Jesteśmy firmą która od 1996 roku specjalizuje się w produkcji srebrnego okablowania do systemów audio HI-FI, HI-END. Priorytetem dla nas przy projektowaniu kabli jest zachowanie jak największej naturalności i neutralności . W celu potwierdzenia założeń przyjętych w wstępnej fazie projektowania przeprowadzamy wiele odsłuchów w szeregu systemów audio z różnych zakresów cenowych, korzystając w miarę możliwości z opinii naszych klientów. Wzorcami do których dążymy są wierność przekazu, liniowa charakterystyka, naturalność i wysoka kultura brzmienia. Eksperymentujemy z rodzajami izolatorów, geometrią przewodnika z rodzajem wtyków i sposobem ich konfekcji. Kierujemy się ideą: jeżeli coś jest możliwe do wykonania, to należy to wypróbować. W naszej ofercie owocem tych doświadczeń jest model referencyjny : METAMORPHOSIS

We wszystkich oferowanych przez nas kablach przewodnikiem jest srebro. Używany przez nas przewodnik ma wysoką czystość osiągniętą dzięki stosowaniu procesu elektrolizy. Wytapianie srebra odbywa się w najnowocześniejszych piecach indukcyjnych w osłonie argonu, co uniemożliwia utlenianie się surowca. Proces obróbki mechanicznej i termicznej przeprowadzany jest bardzo powoli według ustalonych zasad, umożliwia to zachowanie odpowiedniej właściwości i struktury srebra. Równie ważnym czynnikiem wpływającym na jakość dźwięku - obok jakości przewodnika - jest jego geometria. W najnowszych produktach w większości stosujemy dwa rodzaje kształtu przewodnika: prostokąt i kwadrat. Stosowane przez nas geometrie minimalizują niepożądane zjawiska w przewodniku takie jak: naskórkowość, indukcyjność czy pojemność. Niekorzystny wpływ jaki wywiera izolator na przebieg sygnału został zniwelowany poprzez zastosowanie izolacji powietrznej. Aby zabezpieczyć przewodnik przed uszkodzeniem mechanicznym, w większości modeli umieszczany jest on w osłonie silikonowej z podwójną otuliną . Dzięki temu kable są odporne na zginanie i załamywanie. Cały proces technologiczny został opracowany w naszej firmie.

Wszystkie elementy procesu technologicznego, oprócz obróbki srebra (gdzie niezbędny jest specjalistyczny park maszynowy) odbywają się ręcznie pod ścisłą kontrolą jakości zapewniającą powtarzalność produktu. Podstawą doskonałego okablowania jest sposób obchodzenia się z surowcem, tak aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w jego strukturę i dobór optymalnej geometrii. Kilkunastoletnie doświadczenie w tej materii pozwala nam sadzić, że jesteśmy liderem w tej dziedzinie w naszym kraju. Nasza pasja i dociekliwość pozwala nam zaoferować Państwu produkty na najwyższym poziomie. Okablowanie ALBEDO zostało zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Z poważaniem
Grzegorz Gierszewski