ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Klipsch FORTE III SPECIAL EDITION

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Klipsch
  • Dostępność: W magazynie
  • szt.
  • 11 000,00 zł 9 000,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

FORTE III SPECIAL EDITION - Kolumna głośnikowa podłogowa

Klipsch wprowadza do sprzedaży kolumnę głośnikową model FORTE III, w wersji Special Edition. Po raz pierwszy model ten pojawił się na rynku w 1985 roku. Połączenie tubowych głośników średniotonowego i wysokotonowego z dużym 12 calowym głośnikiem niskotonowym i potężną 15 calową membraną bierną umieszczoną na tylnej ściance, zaowocowało energetycznym, dynamicznym i szczegółowym dźwiękiem.

FORTE III Special Edition, oferowane są w dwóch ekskluzywnych wersjach wykończenia: California Black Walnut z maskownicą wykonaną z owczej wełny i Matte Black z maskownicą o nazwie „Silver Luster”.

California Black Walnut to gatunek liściastego drzewa rosnącego na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Powstało ono ze skrzyżowania rodzimego gatunku California Walnut oraz English Walnut. Kolor drewna jest bardzo zróżnicowany i może wahać się od bladobrązowego aż do ciemnobrązowego (czekolada) o wyraźnych bardzo ciemnych pasmach. Drewno może mieć też smugowy, zbliżony do marmuru wygląd przez co nazywane jest „marbled Claro walnut”.

Na rynek zostanie wprowadzonych jedynie po 70 par urządzeń w wersji SE, obu typach wykończenia. Kolumny są okleinowane dopasowanymi warstwami forniru tak by wizualnie tworzyły parę o lustrzanym odbiciu. Każda z nich posiada podpis rzemieślnika który ją wykonał.

W wersji 2017 zastosowano przekonstruowane przetworniki. Jako membrany: wysokotonowa i średniotonowa, pracują tytanowe kopułki. Natomiast głośnik niskotonowy, posiadający potężny układ magnetyczny wyposażony jest w membranę z włókna kompozytowego. Przed głośnikiem średniotonowym zastosowano tubę o nowym kształcie, polepszającym zakres promieniowanych częstotliwości i kierunkowość.

Wykończenie: California Black Walnut – możliwe są duże zmiany w: kolorze, strukturze słojów, teksturze i innych właściwościach, na co wpływają: różnice geograficzne w których rosły wykorzystane do wytworzenia forniru drzewa, a także sezonowość pozyskiwania drewna.

 

FORTE III SPECIAL EDITION - Kolumna głośnikowa podłogowa

PARAMETRY PODSTAWOWE
Moc ciągła 100 W
Moc szczytowa 400 W
Skuteczność 99 dB
Impedancja 8 Ω
Pasmo przenoszenia 38-20000 Hz
DANE SZCZEGÓŁOWE
Częstotliwość podziału zwrotnicy (średnie) 650 Hz
Częstotliwość podziału zwrotnicy (wysokie) 5200 Hz
Maksymalny poziom akustyczny (db) 116 dB SPL
PARAMETRY GŁOŚNIKÓW
Głośnik wysokotonowy K-100-TI 1” (2.54cm) tytan – tuba K-79T
Głośnik średniotonowy K-70 (4.45cm) tytan – tuba K-703-M
Gł. niskotonowy K-281 12” (30.48cm) – włókno kompozytowe
Membrana bierna KD-15 15”
POŁĄCZENIA I STYKI
Wejścia Podwójne gniazdo głośnikowe
KONSTRUKCJA
Typ obudowy ¾” MDF
Materiał płyta MDF
Wysokość 914 mm
Szerokość 419 mm
Głębokość 330 mm
Wykończenia California Black Walnut,
Waga 32,70 kg