ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Fink Team KIM

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fink Team
  • Dostępność: W magazynie
  • para
  • 45 900,00 zł / para
  • Oblicz_raty_duckblue

Ideą trzeciego modelu głośnika od Fink Team było znalezienie kształtu i rozmiaru obudowy, który można łatwo zintegrować z przestrzenią mieszkalną. Zdecydowaliśmy, że wysokość głośnika powinna łączyć się z innymi rzeczami w salonie, czyli nie wyżej niż parapet, krzesła, stoły, kredensy itp. Obudowa powinna być odpowiedniej wielkości dla głośnika niskotonowego 8 ″. Rezultatem jest prostokątna obudowa główna i przednia przegroda, która zapewnia kształt minimalizujący problemy z dyfrakcją przetworników.

Ze względu na niską wysokość konstrukcji głośnik FinkTeam KIM jest odchylany na specjalnym stojaku, co zapewnia, że ​​scena dźwiękowa ma odpowiednią wysokość i rozmiar w normalnej pozycji odsłuchowej. Nadal można wyregulować kąt, jeśli słuchacz znajduje się bliżej lub dalej od głośników. Ponieważ podstawka jest tak ważna dla końcowego dźwięku, jest dostarczana razem z głośnikiem. Stojak jest wykonany ze stali nierdzewnej i ma bardzo małe obszary, które mogą emitować rezonans i jest wystarczająco lekki, aby nie magazynować energii.

Do płytki przyłączeniowej zastosowano zestaw zacisków wykonanych z czystej miedzi. Wynika to z filozofii, że jeden dobry kabel brzmi lepiej niż dwa, jeśli chcesz pozwolić sobie na lepszą jakość kabla. Aby dostosować się do różnych wzmacniaczy, można zmienić tłumienie głośnika niskotonowego, a drugi przełącznik dostosowuje poziom HF.

Zwrotnica Fink Team KIM jest zgodna z tradycją filtra 4. rzędu Linkwitza-Rileya przy niskich częstotliwościach 2200 Hz, AMT jest również podłączony przez pasywne opóźnienie, aby dostosować fazę w stosunku do głośnika niskotonowego. Rdzenie powietrzne zostały użyte we wszystkich głównych cewkach i kondensatorach; to mieszanka komponentów Mundorfa i niektórych komponentów stworzonych specjalnie dla FinkTeam w celu skorygowania balansu tonalnego. Wszystkie rezystory są typu bifilarnego o niskiej indukcyjności, wszystkie wykonane na zamówienie z drutu miedzianego i o niskiej tolerancji.

W głośniku niskotonowym zastosowano papierową membranę, tym razem z gumowym zawieszeniem. W przypadku głośnika 8 ″ nie jest możliwe użycie tkaniny falistej jako materiału na koraliki bez zbyt wielu kompromisów. Aby sprowadzić częstotliwość rezonansową do poziomu wymaganego dla obudowy, obniżyłoby to jakość środka pasma i spowodowałoby dodatkowe przebarwienia.

W gabinecie Fink Team KIM wykorzystaliśmy wszystkie sztuczki i talenty, których nauczyliśmy się przez lata. Ściany składają się z dwóch paneli z najnowszym klejem tłumiącym pomiędzy nimi, kolumny są starannie zoptymalizowane, a rezonatory zostały dodane, aby uniknąć trybów fali stojącej bez zepsucia zabawy głośnika nadmiernym materiałem tłumiącym. Port bass-reflex jest zintegrowany z tylnym panelem.

 

 

Technical data
Frequency range: 35 Hz - 25 kHz -10 dB
Average Impedance: 8 Ω
Minimum impedance: 5,9 Ω bei 160 Hz
Sensitivity: 86 dB bei 2,83 V / 1 m
Distortion: 0,2 % Distortion 1 W
Sensitivity: 2.200 Hz
Bass-midrange: 200 mm ø (8'') mit 378 mm big voice coil
HF-Unit: 110 mm AMT
Terminals High current screw terminals for 4 mm banana plugs or spades
Dimensions (HxWxD): 854 x 300 x 310 mm, 412 mm depth with foot
Weight 25,1 kg / piece
Standard finishes: Steel grey / Matt white, Matt black / Black, Black / Amarra, White / Walnut, Black / Walnut