ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Dynaudio EVOKE 30 Dealer Poznań RATY 0% Dostawa 0zł

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: DYNAUDIO
  • Dostępność: W magazynie
  • szt.
  • 6 745,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Kolumna podłogowa Dynaudio Evoke 30

 

Jeśli najnowsze kolumny z linii Evoke w Twoim pokoju to nie oświadczenia woli, to nie wiemy co one tam robią. Ale wiemy, że możesz użyć ich w systemie stereo, wielokanałowym lub multiroom. Jakkolwiek ich słuchasz, słowo "epickie" nie będzie daleko od twoich ust.

 

Evoke 30 to pełno-zakresowa, dwu i pół drożna kolumna podłogowa z głośnikiem wysokotonowym o średnicy 28 mm, oraz dwoma głośnikami niskośredniotonowymi o średnicy 14 cm.

 

Technologia

Evoke 30 zawiera najnowszy tweeter Dynaudio: Cerotar. Jest to zupełnie nowy, zaawansowany projekt wykorzystujący kluczowe technologie nagradzanego głośnika wysokotonowego Esotar Forty, niesamowitej nowej serii Contour oraz wszechstronnego Confidence. Nasi inżynierowie są z tego bardzo dumni. 

Tuż pod właściwą kopułką z precyzyjną powłoką znajduje się wewnętrzna kopułka: Hexis. To genialne rozwiązanie wygładza pasmo przenoszenia, zapewniając wyraźniejszą, czystszą i słodszą górę - co oznacza więcej szczegółów i więcej tych momentów gdy mówisz: "hej, nie pamiętam, że istnieje trójkąt w tym kawałku muzyki!". Cerotar zasilany jest przez zupełnie nowy ceramiczny magnes magnezowy strontowo ferrytowy +. To daje mu większą wrażliwość, co z muzycznego punktu widzenia przekłada się po prostu na "uczciwość". Usłyszysz tylko to, co powinieneś usłyszeć. A ponieważ dźwięk jest tak gładki i naturalny, możesz słuchać go godzinami bez zmęczenia.

 

Duży dół

Dół obsługują głośniki Esotec +. Podobnie jak głośnik wysokotonowy Cerotar, używają technologii pochłaniającej z rodziny Contour i Confidence, aby pozostawić jak najwięcej muzyki, a jak najmniej zniekształceń. Głośniki niskotonowe są wykonane z naszego własnego zastrzeżonego materiału, MSP (polimer krzemianu magnezu). Używamy go w naszych najlepszych produktach od dziesięcioleci - i jeszcze nie znaleźliśmy niczego, co zapewnia lepszą równowagę między lekkością, sztywnością i tłumieniem.

Dla dodatkowej wszechstronności - na przykład jeśli zmienisz pomieszczenie odsłuchowe - otwory basowe z tyłu można zakryć dwuczęściowymi zatyczkami piankowymi. Oferują trzy poziomy dostrajania: całkowicie otwarte, na wpół otwarte i całkowicie zamknięte, dzięki czemu możesz dostosować dół pasma do własnych preferencji jak i pozycji kolumn w pokoju.

 

Prosty, szczery styl

Stworzenie głośnika, który nie sprawia, że wydaje się nieporęczny to nie lada wyczyn - ale projektantka prowadząca Louise Dalgaard sprostała wyzwaniu. Evoke 30 był pierwszą konstrukcją w branży, w którą zaangażowane były prace na papierze, a następnie program modelowania 3D, model z gliny, pełny prototyp MDF i wreszcie "The Real Thing".

Louise i jej zespół byli nieugięci, Evoke 30 musiał być realistyczny dla prawdziwych domów i prawdziwych żyć. Inspirowali się projektantami mebli, projektantami wnętrz, showroomami, a nawet odwiedzili prawdziwe mieszkania, aby stworzyć idealny produkt. Rezultatem jest natychmiastowy klasyk. Jest nowoczesny, retro i ponadczasowy na raz. Jest to rodzaj głośnika, którego będziesz oglądać za 30 lat, i myślisz sobie, że w porównaniu z nim reszta twoich rzeczy wygląda trochę mizernie. 

 

Evoke jest dostępny w czterech pięknych wykończeniach. Czarny wysoki połysk i biały wysoki połysk wykorzystują nową technikę lakierowania, która daje niesamowicie głęboki, szklany wygląd. Na drugim końcu spektrum znajdują się piękne, otwarte naturalne okleiny z drewna orzechowego i drewna blond.

 

Specyfikacja techniczna:

- Czułość: 88dB (2,83V / 1m)

- Impedancja: 4 Ω

- Pasmo przenoszenia (± 3dB): 40 Hz - 23 kHz

- Zasada działania: Tylny otwór bas-refleks

- Zwrotnica: 2,5-way

- Częstotliwość zwrotnicy: 1200 / 2300Hz

- Głośnik niskotonowy: stożek MSP 2x14 cm

- Głośnik wysokotonowy: 28 mm Cerotar z Hexisem

- Wymiary (szer. X wys. X gł.): 180 x 900 x 267 mm

- Waga: 15,5 kg 

 

 

Produkty marki Dynaudio objęte są 8-letnią gwarancją (wymagana bezpłatna rejestracja na stronie producenta).