ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

DAN D'AGOSTINO Phono MOMENTUM PHONOSTAGE

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: DAN D'AGOSTINO
  • Dostępność: Na zamówienie
  • szt.
  • 151 540,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

       

       W rowkach każdej płyty winylowej kryje się najbardziej realistyczny, naturalny i poruszający dźwięk, jakiego słuchacze mogą doświadczyć. Sztuką jest ten dźwięk z płyty wydobyć i w odpowiedni sposób przekazać do głośników. Dan D’Agostino zawsze uważał to zadanie za wysoce ambitne… jednak ciężko było się mu oprzeć. Wiedział, że nieważne jak mocno będzie się przykładał do projektu swoich przedwzmacniaczy phono, zawsze będzie czyhać na niego jeszcze więcej duszy ukrytej w rowkach płyty. Dzięki przedwzmacniaczowi Momentum Phonostage, Dan był wreszcie w stanie do ostatniej kropli wysączyć muzykę ukrytą w mikroskopijnych pofalowaniach najznakomitszych płyt winylowych.

W jaki sposób Dan tego dokonał? Połączył najdoskonalsze obwody analogowe z precyzją kontroli cyfrowej. Każda opcja regulacyjna jest dostępna na panelu frontowym przedwzmacniacza Momentum Phonostage i towarzyszy jej dedykowany wyświetlacz LED. Opcje regulacyjne są dostępne bez konieczności otwierania komponentu, bez potrzeby przeszukiwania menu na ekranie i bez zaprzątania sobie głowy mikroprzełącznikami, czy regulatorami analogowymi. Dostępność funkcji sama prosi się o eksperymentowanie. Przełączniki na panelu frontowym w precyzyjny sposób kontrolują poziom wzmocnienia, obciążenia rezystancyjnego dwóch wejść MC, obciążenia rezystancyjnego i pojemnościowego wejścia MM oraz krzywą EQ dla odtwarzanej płyty.

Zdając sobie sprawę z faktu, że nawet najlepsze obwody nie są lepsze niż elektryczność, która je zasila, Dan wyposażył Momentum Phonostage w prawdopodobnie najczystszy zasilacz AC, jaki kiedykolwiek stworzono dla przedwzmacniacza phono. Phonostage wykorzystuje nie jeden, ale dwa oddzielne komponenty zasilające: transformator, który umieszcza się na podłodze oraz prostownik i obwody regulacyjne wbudowane w podstawę, na której spoczywa przedwzmacniacz. Dzięki temu, wrażliwe obwody przedwzmacniacza phono są podwójnie odizolowane od transformatora, a jednocześnie oddalone na bezpieczną od niego odległość.

Jako audiofil, Dan lubi być inspirowanym przez swoją muzę, zmieniając i rozbudowując swój system na wszelkie sposoby, jakich wymaga muzyka. Nie znosi, gdy komponent audio ogranicza jego pomysły i dlatego Momentum Phonostage otrzymał wystarczającą ilość wejść, aby umożliwić podłączenie kilku ramion, a nawet gramofonów jednocześnie. Przedwzmacniacz posiada dwa wejścia dla wkładek MC i dwa wejścia dla wkładek MM, każde wyposażone we wtyki XLR i RCA. Komponent otrzymał także zbalansowane wyjścia XLR.

W projekcie Momentum Phonostage Dan wykorzystał najlepsze dostępne części (i osobiście wypróbował większość z nich), a także zastosował technikę montażu przewlekanego, aby uzyskać jak najwyższą jakość dźwięku i niezawodność działania. Tak jak w przypadku wszystkich innych urządzeń Dan D’Agostino Master Audio Systems, każdy przedwzmacniacz Momentum Phonostage jest składany ręcznie w fabryce Dan’a w Arizonie, dosłownie o kilkanaście kroków od biurka samego właściciela.

 

SPECYFIKACJA:
WZMOCNIENIE: 70 dB dla wkładek typu MC
50 dB dla wkładek typu MM
WEJŚCIA: 4 pary wejść XLR i RCA
2 wejścia MC
2 wejścia MM
Kontrola wejść na panelu frontowym
WYJŚCIA: 1 para wyjść XLR
KRZYWE KOREKCJI: Dostępnych jest 5 krzywych korekcji, którymi można sterować z poziomu panelu frontowego. Wśród nich znajduje się standardowa krzywa RIAA oraz 4 alternatywne krzywe, wykorzystywane przez różne wytwórnie płytowe. Dostępne krzywe, to:

RIAA
FFRR
RCA orthophonic
COLUMBIA
DGG

Pasmo przenoszenia dla powyższych krzywych +/- .2 dB od 20 Hz do 20 kHz.
OBCIĄŻENIE: 16 poziomów obciążenia rezystancyjnego dla wkładek MC i MM
16 poziomów obciążenia pojemnościowego dla wkładek MM
ZASILANIE: Prostownik zasilania wbudowany w podstawę przedwzmacniacza. Oddzielna obudowa transformatora napięcia, w celu maksymalnej izolacji od pola magnetycznego generowanego przez zasilanie AC.
WYMIARY: Przedwzmacniacz: 39cm/32cm/9cm
Podstawa przedwzmacniacza: 34cm/28cm/6cm
Obudowa transformatora: 10cm/27cm/5cm