ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Burmester 948 - kondycjoner sieciowy

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Burmester
  • Dostępność: Na zamówienie
  • szt.
  • 26 900,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Ponieważ w dzisiejszych czasach zanieczyszczenia sieci elektrycznej są coraz większe, prąd wychodzący z gniazdka w ścianie jest jednym z najsłabszych elementów systemu high-end.

Aby zapobiec zgubnemu wpływowi kiepskiego zasilania na dźwięk, Burmester rozpoczął długotrwałe badania, w wyniku których zidentyfikowano w napięciu prądu zmiennego w gniazdku prąd stały rzędu kilku miliwoltów. Na podstawie tych badań opracowano później Kondycjoner Sieciowy, który jest jednym z najbardziej innowacyjnych projektów Burmestera, chronionych zresztą patentem.

Kondycjoner sieciowy 948 nie funkcjonuje jak inne filtry liniowe dostępne na rynku. Jest on 500 W wzmacniaczem mocy, który pracuje w trybie równoległym z zasilaniem i – jako system aktywny – kompensuje jakikolwiek prąd stały obecny w gniazdku w ścianie. 948 wpływa więc na zasilanie bez ograniczania go, czy redukowania.

Opatentowany obwód nie ogranicza mocy w żaden sposób, dlatego każdy potężny wzmacniacz, włączając w to olbrzymie monobloki, może być podłączony do 948. Gdyby kondycjoner w tej cenie wyposażony był jedynie w filtry pasywne, mógłby tylko w postępujący sposób psuć dźwięk. W przypadku 948 poprawa brzmienia ma charakter permanentny i stabilny, bez względu na porę dnia czy nocy. Dodatkowo 948 oferuje cztery filtry wysokich częstotliwości, które mogą być przyporządkowane do któregokolwiek z ośmiu wyjściowych gniazd sieciowych. Filtry te pozwalają na pozbycie się wpływu zakłóceń na podłączone do 948 urządzenia. Wszystkie gniazda są uziemione, a uziemienie poprowadzone jest gwiaździście.

Wymiary: 482 x 155 x 365 mm
Waga: 17 kg