ul. Umultowska 39, Poznań 61 847 26 63 sklep@koris.pl

Audio Physic Classic 5

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Audio Physic
  • Dostępność: W magazynie
  • szt.
  • 3 100,00 zł / szt.
  • Oblicz_raty_duckblue

Audio Physic Classic 5

 

Wielkie rzeczy mają małe początki: CLASSIC 5 jest nie tylko dobrym sposobem na wejście w świat audiofilskiego brzmienia AUDIO PHYSIC, lecz również podnosi standardy swojej klasy na wyższy poziom.

Oba głośniki nowej kolumny Audio Physic zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby tej konstrukcji. Potężny średnioniskotonowiec ma stożek wykonany z włókna szklanego, dzięki czemu zakłócenia będące wynikiem oscylacji zostały bardzo efektywnie wygłuszone. Głośnik nie dość, że doskonale operuje basem, jest też fantastycznie szybki. Co więcej, ciepło produkowane podczas jego pracy, dzięki konstrukcji kolumny z łatwością opuszcza system, nie wpływając negatywnie na parametry głośnika nawet przy wyższej głośności.

Tweeter wyposażono w jedwabną kopułkę i mocny silnik. Zaprojektowany w kształcie rożka pozwala na dostosowanie rozchodzenia się dźwięku w strefie przejściowej pomiedzy średnimi i wysokimi częstotliwościami. W ten sposób obraz przestrzenny pozostaje jednorodny i trójwymiarowy.
Kolejną charakterystyczną cechą jest inteligenty crossover. Zamiast używania klasycznej płytki drukowanej Classic 5 zawiera proste okablowanie złożone z wysokiej jakości materiałów.

Tradycją w przypadku Audio Physic jest umieszczanie głośników w solidnej, a przy tym pięknie wykończonej obudowie. Większa, niż powierzchnia spodu kolumny plinta zabezpiecza stabilność Classic 5 oraz zadaje jej szyku niezależnie od wersji wykończenia jaką wybierzemy.

Kolumna daje również możliwość wyposażenia w opcjonalne podkładki Audio Physic VCF II M8, kóre dodatkowo polepszą i tak doskonałe brzmienie.

 

Dane techniczne

WYKOŃCZENIE:

satyna biała, walnut, wiśnia, czarny

ZASTOSOWANIE:

Kolumna podłogowa 2,5-drożna

EFEKTYWNOŚĆ:

89 dB

PASMO PRZENOSZENIA:

42 – 30 000 Hz

 

IMPEDANCJA NOMINALNA:

4 Ω

ZALECANA MOC WZMACNIACZA:

20- 120 W

WYMIARY (W X S X G)

950 x 170 x 230 mm (podstawa: 210 x 300 mm)

MASA:

13 kg/szt.